Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Az elmúlt 22 évben a magyar alkalmazottak termelékenysége 80 százalékkal nőtt, a reálkeresetek viszont csak 23 százalékkal. Vagyis a kisemmizettségérzés nálunk is csak folyton nő.
„Visszakanyarodva Henry Fordhoz, ő azt mondta, hogy egy ország csak akkor lehet sikeres, ha a lakosai úgy érzik, hogy stabil a munkahelyük, kiszámítható a jövedelmük és megbecsülés lengi körbe őket, értsd, tisztességes bért kapnak.
Manapság egyre többen érzik úgy, hogy például Németország jelenlegi sikere mögött épp az áll, hogy ott ezt a két mutatót, a bérek és a teljesítmény növekedését tudatosan nem hagyják elszakadni egymástól.
No de mi a helyzet Magyarországgal? 1990-től számolva az elmúlt 22 évben a magyar alkalmazottak termelékenysége 80 százalékkal nőtt. Könnyű ezt kiszámolni, mert 1990-hez viszonyítva 30 százalékos GDP-növekedést 25 százalékkal kevesebb foglalkoztatott állít elő. A reálkeresetek viszont csak 23 százalékkal nőttek az elmúlt két évtizedben. Vagyis a kisemmizettségérzés nálunk is csak folyton nő, mint Amerikában. Nyílik az olló, évről évre…”