„Gyáva sz@r!” – Puzsér Róbert is kiosztotta Majkát legújabb dala miatt (VIDEÓ)
„Ennyire képtelen arra, hogy bármi kockázatot vállaljon, mert ennyire retteg a hátrányos következményektől” – jelentette ki a rapper magyarázkodása kapcsán a publicista.
A kormánytöbbség joggal tart a ma még bizonytalan szavazók döntésétől.
„A regisztráció mellett elhangzó másik érv, hogy így csak a tájékozottabb szavazók fognak dönteni az ország sorsáról. A tájékozott szavazó ideálja nyilván minden demokrata szívének kedves, de ez az érv egyszerre téves, megalapozatlan, és hazúg. Téves, mert nincsen okunk azt gondolni, hogy a motiváltabb szavazó egyúttal tájékozottabb is: a mindennapok gondjaival, munkával vagy gyerekneveléssel elfoglalt alkalmazott, vállalkozó vagy szülő képe az ország állapotáról ugyanannyira életszerű és releváns lehet, mint a politikafüggő, kormánypárti »kutatóintézet«-ben foglalkoztatott »elemző«-é. Az érv megalapozatlan, mert a ma is érvényes alkotmányossági teszt értelmében az állampolgári tájékozottság mint cél csak akkor indokolhat jogkorlátozást, ha a korlátozás a cél eléréséhez szükséges és a cél fontosságával arányos. A regisztráció a tájékozottság növeléséhez nem szükséges, hiszen az más, nem jogkorlátozó eszközökkel is elérhető lenne, például ha a közmédiában színvonalas közéleti viták folynának és nem a kormányzati agitprop gépezeteként működne, vagy ha a »társadalmi konzultáció«-nak csúfolt manipulációra költött milliárdokat valóban tájékoztatásra költenék. És végül, az érv hazug, mert a regisztráció nemcsak nem szükséges, de nem is alkalmas az állampolgári tájékozódás erősítésére, hiszen nem motivál a tájékozódásra, hanem csupán távol tartja a szavazástól a kevésbé tájékozottnak gondoltakat.
A kormánytöbbség joggal tart a ma még bizonytalan szavazók döntésétől. A Fidesz támogatottsága minden mérvadó intézet szerint az összes választó körében húsz százalékra vagy az alá csökkent, ami azt jelenti, hogy csak akkor van esélye a győzelemre 2014-ben, ha elvesztett szavazóinak számottevő részét visszaszerzi, vagy megakadályozza részvételüket. Az előbbire kevés esély mutatkozik, hiszen a párt elutasítottsága, azok köre, akik semmiképp nem szavaznának rá, meghaladja az összes szavazó felét, tehát az ellenzéki szavazók mellett a bizonytalanok jókora része is ide tartozik. Marad tehát a második megoldás, a bizonytalanok távoltartása. De téved a kormánytöbbség, ha azt gondolja, ezzel elkerülheti végzetét.”