„Dicséretesnek tartom a magyar kormány tagjainak – Navracsics Tibornak, Rétvári Bencének – a kiállását a strasbourgi emberi jogi bíróság ítéletével szemben.
Az ügy sokak számára ismert, de azért a lényeget, röviden: a strasbourgi emberi jogi bíróság egy 2004-es eset kapcsán hozott döntést. Fratanoló János, a Magyarországi (sic!) Munkáspárt 2006 akkori elnöke egy május elsejei szakszervezeti rendezvényen zakóhajtókáján vörös csillaggal jelent meg, majd nyilatkozott a helyi televíziónak. Ez a magyar büntető törvénykönyv alapján kimerítette az önkényuralmi jelképek nyilvánosság előtti tiltott használata tényállását. Feljelentették, s 2007-ben megrovásban részesítette a bíróság a pártelnököt. Ám ebbe nem nyugodott bele az elnök úr, s úgy vélte, a nemzetközi szervezetek megvédik őt a kommunista jelkép viselésével kapcsolatos büntetéstől. Bízott Európában, az Emberi Jogok Európai Bíróságában. S e nagy tekintélyű, megfellebbezhetetlen testület úgy érezte, Fratanoló Jánosnak igaza van, a kommunista jelkép viselése elfogadható, tolerálható. Ezért aztán felmentették a felperest, és a magyar kormányt kártérítésre kötelezték.
Bocsánat, de a kettős mércének immáron hivatalos, nemzetközi bírósági ítéletben való megjelenése nálam kiütötte a biztosítékot. A strasbourgi testület ítéletének indoklásában lényegében véve két dolgot közöl. Az egyik, hogy a vörös csillag nem önkényuralmi, hanem pusztán mozgalmi jelkép. Valamint azt állítja, hogy a magyar bíróság a büntetéssel korlátozta nevezett Fratanoló János véleménynyilvánítási szabadságát. Mindebből pedig a jog nyelvén az következik, hogy a magyar parlamentnek ki kellene vennie a büntető törvénykönyvből az önkényuralmi jelképek viselését tiltó passzust, s innentől kezdve csak a fasiszta és náci jelképek használata maradhatna a törvény hatálya alatt.
Nos, itt ellent kell állni! Ugyanis 2012. május végén nem történt más, mint Európa egyik legtekintélyesebb bírósága által verdiktszerűen kimondatott: a két szélsőséges politikai irányzat közül a kommunizmus elfogadható mozgalom volt csupán, a fasizmus-nácizmus viszont emberirtás. Mindez már az áldozatok emléke miatt is megdöbbentő. (...)”