Női kvóta helyett konzervatív kvótát!

2012. február 16. 09:15

Nagy-Britanniában egyre többen úgy vélik, mégiscsak az euró-szkeptikusoknak van igazuk.

2012. február 16. 09:15
Kiss István
Mos Maiorum

„A Daily Telegraph honlapján megjelent publicisztikájában Toby Young viszont arra hívja fel a figyelmet, hogy a BBC új vezetőjének mindenféleképpen a Konzervatív Párt, környezetéből kell jönnie. Szerinte ugyanis csak ezzel kerülhető el, hogy a konzervatívok már eddig is meglévő ellenérzései a BBC felé tovább nőjenek. A konzervatívok szerint a BBC liberális vezetői és munkatársai elfogultan közvetítenek bizonyos témákról, mint amilyen a bevándorlás kérdése, az Európai Unió és a közös pénz bevezetése. Ráadásul az utóbbi évek történései is a konzervatívok állításait igazolják és már a BBC több munkatársa, így Thompson is elismerte a szervezet baloldali irányultságát. Legutóbb pedig Peter Oborne és Frances Weaver »Bűnös Emberek« (Guilty Men) című tanulmánya kavarta fel az érzelmeket a BBC körül. A szerzők írásukban rávilágítanak arra, hogy az angol média bizonyos, semlegességüket éberen féltő tagjai, mint a BBC és a Financial Times, milyen elfogultan közvetítettek a már majdnem húsz éve tartó euró-vitáról. Az angol média jelentős része valóban a kezdetektől fogva teljes mellszélességgel áll ki az euró bevezetése mellett, az esetleges ellenzőket pedig jobb esetben ósdi, régimódi emberekként, rosszabb esetben viszont elvakult, fanatikus nacionalistákként mutatták be. Ezenkívül műsoridő tekintetében sem kezelték egyenlő félként a két tábort: a 2000 nyarán lezajlott euró-vitában például a BBC 87 euró-párti felszólalást mutatott, és csak 34 ellenzőt, pedig ennél lényegesen nagyobb számú szakértő ellenezte a belépést. A Financial Times is torzított, amikor rendszeresen a közös valuta beruházás-növelő hatásairól cikkezett, azt viszont elfelejtette megemlíteni, hogy az Egyesült Királyságban az utóbbi években az euró bevezetése nélkül is rekord mértékben nőtt a külföldi beruházások száma.

Decemberben pedig David Cameron miniszterelnök vétóját az angol média többsége olyan lépésként mutatta be, amellyel a szigetország végképp elásta magát, és amellyel végképp egyedül és elszigetelten maradhat a világban. Arról viszont már hallgattak, hogy a legfrissebb közvélemény-kutatások szerint az angol választók többsége (62%) egyetértett a miniszterelnök vétójával. A jelenlegi euró-válságban a konzervatívok többsége saját félelmei és állításai igazolását látja, és az egész országban egyre többen úgy vélik, mégiscsak az euró-szkeptikusoknak van igaza. Egyre többen hasonlítják a helyzetet a 30-as évekbeli appeasement (megbékítési) politika kudarcához. Ekkor az angol elit többsége meg volt győződve arról, hogy Hitlert területi követeléseinek kielégítésével igenis le lehet szerelni, az esetleges ellenzőket, mint például Winston Churchillt pedig marginalizálták a közéleti vitákban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soma
2012. február 16. 11:53
Még nem beszéltem olyan Unió-beli gyaloggal, aki ne bánta volna meg, hogy megszavazta a belépést ebbe a szivattyúba!
celkereszt
2012. február 16. 11:04
Már régóta feltünt, hogy a baloldal média tudatlan, rosszindalatú és előítéletes.
Autofocus
2012. február 16. 11:00
Hülye angolok, angol hülyék. Nem picsogni kell, hanem kétharmaddal leváltani őket, és utána végképp eltörölni az egész libsi vircsaftot. :-)
Öreg
2012. február 16. 10:51
Vigyázzanak az angolok, mert hiába 62 %-os a miniszterelnökük támogatottsága, nekik is vannak Hellereik, Konrádjaik és Göncz Kingáik. A balliberális oldal nyiltan nem azt képviseli, amit a többség szeretne, hanem saját privilégiumaikat védi. Persze A Angliával nem lehet azt csinálni, mint velünk meert nekik nem fog Clintonné leveleket írni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!