Bohócforradalom spanyol módra

2011. július 12. 18:43

Biztos van miért változniuk a spanyol politikusoknak és bankároknak, de talán a tüntetőknek is magukba kellene nézni.

2011. július 12. 18:43
Szilvay Gergely

„Felemás érzéseim vannak a spanyol »forradalmárokkal« kapcsolatban. Egyrészt értem azok elkeseredettségét, akik nem kapnak munkát, akárhogy is keresnek, és én sem éppen rokonszenvvel tekintek a Zapatero-kormányra (bár valahol ironikus, hogy egy baloldali mozgalom tüntet egy mérsékeltebben balos kormány ellen). A bankokra, politikusokra, az emberek kihasználására mindig van alkalom morogni, még ha ezek lapos közhelyek is (ráadásul Spanyolország még csak nem is kifejezetten kétpártrendszer, mint az Egyesült Államok, bár valóban a szocialisták és a néppárt uralja is a mezőnyt.)

(...) Ha nem tetszik a pártrendszer, a »pártokrácia«, lehet saját pártot alapítani. Egyelőre még nem találtak ki jobb módszert a demokráciában a különböző meggyőződések és érdekek képviseletére, mint a pártokat, és a spanyolok jelentős része a szocialistákra, illetve a Néppártra szavaz. A spanyol politikai elit pedig nem rosszabb, mint a válság előtt volt. A spanyol forradalmároknak az sem jut eszükbe, hogy a politikusok nem fognak a saját érdekükben antiszociális intézkedéseket hozni, hiszen ezzel választókat veszítenek, a saját érdekük épp az ellenkezője lenne. Ilyen döntéseket gazdasági kényszerűségből szokás hozni, nem azért, mert a gonosz politikusok összefogtak a gonosz bankokkal és vállalatokkal.

Biztos van miért változniuk a spanyol politikusoknak és bankároknak, de talán a tüntetőknek is magukba kellene nézni, és elfogadni, hogy a túlzottan sűrűre szőtt szociális háló jelentős akadálya a normálisan működő gazdaságnak. Jogosan mérges az, akinek nincs munkája, még úgy sem, hogy keres, és nyilván nem esnek jól a szociális reformok sem, de a nyugdíjkorhatár leszállítása és más »megszorítások« helyett nem hiszem, hogy jobbat ki tudnának találni. A nyugdíjkorhatár csökkentése és egyéb intézkedések pedig szükségesek ott, ahol átlagosan 1,47 gyermeket vállal egy család.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
itstrue
2011. július 12. 21:08
http://www.boldogsag.net/index.php?option=com_content&view=article&id=15240:qizland-a-mi-peldakepuenkq-&catid=917:magyar-koezeleti-forum&Itemid=518
Öreg
2011. július 12. 20:29
Kiváncsi vagyok, a spanyol néppártiak -a szakszervezetekkel való szolidaritásuk jeléül, a szigorítások miatt- kitűztek kék szalagokat a hajtókára? Vagy az csak nálunk szokás, hogy az ellenzék- elvtelenül- a senkit sem képviselő szakszervezeteket támogatja?
crm114
2011. július 12. 19:32
Ez nem forradalom, még idézőjelesen sem, hanem fesztivál. Görögországban ténylegesen égnek a középületek, ténylegesen reccsen néhány csont és ténylegesen fuldokolnak a könnygázban. Ez már jobban hasonlít egy forradalomra. A spanyolországiak ezzel szemben csak eljátsszák a valódi forradalmakat. Olcsóbb, mint "sztárokat" hívni, ahogy az a balaton soundon meg a szigeten történik, cserébe nincs zene. Hogy mégis legyen esemény, zene helyett forradalmasdi játék van. Ez az egész inkább ifjúságpszichológiai és divat-, mint politikai jelenség, ezért nincs is sok értelme a "politikájuk" bírálatának.
Petrov
2011. július 12. 19:13
Történelmi időket élünk barátaim! Három dolog is van a világon ami éppen ezekben a napokban tűnik el örökre - legalábbis az eddig ismert formában biztosan megszűnnek létezni: - a jóléti társadalom [aka Fizetünk a Faszlóbálásért] - a demokrácia [azt tesszük meg főnöknek aki a legtöbbet fizeti nekünk faszlóbálásért] - a nyugati civilizáció [az arabok-kínaiak-indiaiak már a spájzban vannak]
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!