„- A javára válna az országnak, ha minden bokorban alakulna egy egyenruhás szervezet?
- Ha törvényileg szabályozott keretek közt léteznének, akkor igen. Azt tegyük hozzá, hogy a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület minden tevékenységét a törvények szerint végezte. Ha nem így tette volna, akkor nem lenne most szüksége a kormánynak és Pintér Sándornak arra, hogy törvénymódosításokkal lehetetlenítse el a működését. Nagyon sokféle érv elhangzik Gyöngyöspatáról meg Hajdúhadházról, de azt ne felejtsük el, hogy mindkét helyen volt egy aláírásgyűjtő akció, és az emberek kétharmada aláírta, hogy ez a szervezet maradjon ott és végezzen polgárőr-tevékenységet.
- Megoldást jelent a rossz közbiztonság-érzetre, ha mindenki alakít egy ilyen szervezetet?
- Ha van ilyen pozitív energia, akkor annak törvényileg szabályozott keretek közt utat kell engedni. Azt látom, hogy a mindenkori kormányban egyfajta tehetetlenségből fakadó féltékenység van amiatt, hogy a magyar társadalom azon része, amely ezekkel a szervezetekkel nem az újságokban, hanem a mindennapokban találkozott, szimpátiával fordult feléjük. Sokkal nagyobb szimpátiával, mint az állami rendvédelmi szervek felé. Ez a féltékenység okozza azt, hogy boszorkányüldözés folyik azok ellen a szervezetek ellen, amelyekk sosem mondták, hogy egy felvonulás, egy demonstráció megoldás, hanem mindig azt mondták, hogy figyelemfelhívás, egy felkiáltójel azért, mert az állam nem gyakorolja az erőszak monopóliumát, nem védi meg az emberek biztonságát, sőt, azokat támadja, akik ezt számon kérik rajta. (...)
- Sokat foglalkoztak a Jobbik képviselői Alföldi Róberttel, akinek a leváltását követelik a Nemzeti Színház éléről. Feltűnő, hogy egy olyan darabot, Az ember tragédiáját kritizálnak, amit nem is láttak. Nem olyan ez, mintha az ön könyvéről úgy írna valaki kritikát, hogy el sem olvasta?
- Én sem láttam a darabot, de én nem is ezért tartom fontosnak, hogy ne Alföldi Róbert legyen a Nemzeti Színház vezetője. Az ember tragédiája most egy aktuális téma, de Pörzse Sándornak korábban számtalan más ügyben is volt felszólalása. Nem kívánom megítélni Alföldi Róbert művészetét, sőt, azt is elfogadom, hogy neki a magyar művészvilágban megvan a helye, a maga köre. Amit a Jobbik mond, hogy a Nemzeti Színház nem pusztán művészeti kérdés, hanem politikai kérdés is, a Nemzeti Színház vezetőjét politikai döntéssel választjuk, és akármit is csinál, az politikai tevékenység. Az én érzésem szerint itt az intézmény és a személy közt van kibékíthetetlen ellentét. A Nemzeti Színház célja és feladat a nemzet kultúrájának és hagyományainak ápolása, továbbadása. Mondhatnám azt, hogy a Nemzeti Színház génjeiben egy konzervatív intézmény.”