Örülök annak, hogy konzervatív kormányzás van

2011. május 18. 09:31

Az emberek jelentős része ma nem kíván és nem szeret dolgozni. Ha az állam támogatja, hogy ne dolgozzon, akkor miért ne? Interjú.

2011. május 18. 09:31
Heim Péter

„Az emberek jelentős része ma Magyarországon nem kíván és nem szeret dolgozni. És ez nem az ő bűne, hiszen mindenki a könnyebb ellenállás irányába megy. Ha az állam támogatja, hogy ne dolgozzon, akkor miért ne? A minimálbér és a maximális segély közötti különbség lényegében nulla forint. Ezeket a különbségeket tágítani kell. Viszont aki valóban önhibáján kívül, tényleg lebetegedett és rokkant, annak emelni kell az ellátását. A rendszer jobban működik, ha kirakjuk a potyautasokat, a valóban rokkantak pedig komolyabb ellátást kapnak. (...)

Feltűnt, hogy volt pár hónap, amikor keveset nyilatkozott gazdaságpolitikai ügyekben. Ha mégis, akkor inkább Kínáról vagy világgazdasági folyamatokról írt. Mi volt az oka?


Sokat vagyok külföldön. Indiai üzlettársam van – India egyik legmódosabb családjáról van szó -, akivel sokfelé befektetünk, de elsősorban nem Magyarországon. És nem szeretnék bizonyos dolgokkal foglalkozni. Soha nem tagadtam, örülök annak, hogy konzervatív kormányzás van. Elvben egy sor dologgal egyetértek. A megvalósításban sok mindent kritikusan szemlélek, de az ember azokat kevésbé kritizálja, akiket szeret.

Értem.


Azt gondolom, stratégiailag jó irányba mennek a dolgok. A megvalósítás a nagy kérdés. A mikrogazdaságban komoly problémák vannak, a vállalkozói szektorban pedig nagy a kivárás. Ha ez nem változik, akkor tartósan komoly problémák lesznek. Nem lehet elsiklani amellett sem, hogy csökken a beruházási ráta. Ezenkívül az államnak támogatnia kellene a tehetségeket. Magyarország a kontraszelekció országa. A tehetségek pedig nem itthon futnak be. A Nobel-díjasok döntő többsége sem Magyarországon élt, amikor megkapta a díjat. Az teljesen mindegy, hogy valaki zsidó, német vagy bármi, ha ebben az országban született, az magyar. Ugyanez igaz a cigányságra. Mindannyian magyarok vagyunk, akik itt születtünk, itt nevelkedtünk. De valami miatt a nagyon tehetséges emberek elmennek az országból, és ez lassan 150 éve tart. Folyamatos az elvándorlás. Oda kell figyelni a rezidens szövetségre, akik letétbe helyezik a felmondólevelüket. Észre kell venni, hogy felgyorsult az orvoselvándorlás. És ennek nemcsak a pénz az oka.

Mi még?


A tehetség elnyomása. Ezért felelős a mindenkori államhatalom. A tehetséget nem támogatják. És ha ez így folytatódik, leromlik az ország. A kormány felelőssége, hogy a tehetségeket itthon tartsa, támogassa, akik elmentek, azokat pedig meg kell próbálni hazahozni, úgy, hogy mintákat állítunk. Olyan embereket kell pozícióba tenni, akik igazából nagyok.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
wartog
2011. május 18. 14:17
Még egy szót a korai nyugdíjakról. Mint nyugdíjas ugye nem hogy befizetne, de elvesz.A roki meg még a parkolásért sem, az utazásért sem fizet, esetleg 33%-ot.Ezt a terhet az a sok marha fizeti helyette, aki még dolgozik, mint én is.A kedvezményes utaztatást is megszüntetném, mert azt is én fizetem, áttételesen.Példa: a nyugger katona kap 150 ezer nyugdíjat és kedvezményesen jár vállalkozóként biztonságiőr vállalkozni másik 200 ezerért, az én pénzemből.Rendben van ez?
GY. F.űegér
2011. május 18. 14:16
"A Nobel-díjasok döntő többsége sem Magyarországon élt, amikor megkapta a díjat." Nem a "döntő többsége", hanem Szentgyörgyin kívül az ÖSSZES. Elmenni meg azért mentek el, mert addig baszogatta őket a csőcselék, amíg nem maradt más választásuk.
civilina
2011. május 18. 11:11
"Az emberek jelentős része ma Magyarországon nem kíván és nem szeret dolgozni." Ezzel a gondolattal kapcsolatban most sarkosan fogok fogalmazni, hogy érhető legyek, és nem azért, mert szociálisan érzéketlen lennék. Az Amerikai Egyesült Államokat nem a magas szintű szociális ellátórendszere tette naggyá, hanem elsősorban az öngondoskodás motorja hajtotta és pörgette az élre, a világban sokak által irigyelt státuszába. Manapság ezt a státuszát Kína veszélyezteti, ahol még annyira sem működnek ellátórendszerek, mint az USA-ban. Érdekes módon ezeknek az államoknak a polgárai mégis büszkék a nemzeti identitásukra, nem köpködik a kormányaikat, nincsenek éhséglázadások, viszont működnek erős civil összefogások (USA) és a családokon belüli erős kötelékek (Kína). Ha kellően öntudatosak lennénk, két dolgot feltétlenül tisztát kellene látnunk: 1. az állam eladósodását a szociális ellátások fenntarthatatlanságának "köszönhetjük". Az adósságunkat rajtunk kívül senki sem fogja visszafizetni, ezért álságos és hazug minden politikai erő, aki ennek az ellenkezőjét sugallja. 2. mindenkinek jól felfogott érdekének kellene lennie, hogy az állam a befizetett adókat jó gazda módjára költse el, a megfelelő ellenőrzések beépítésével.
huttinger
2011. május 18. 10:50
"""A minimálbér és a maximális segély közötti különbség lényegében nulla forint. Ezeket a különbségeket tágítani kell.""" Mit fog csinálni a fidesz? Na mit? Nem a minimálbért fogja emelni erre mérget veszek. Egyébként csak úgy mondom a segély olcsóbb, mintha az állam kamu munkahelyeket teremtene és odaküldi dolgozni azokat, akiket vissza akar terelni a munkába.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!