„Ne felejtődjék el, hogy a hazai fogorvoslás fejlődésének egy Bokros Lajos nevű ember adott jókora lökést a kilencvenes évek közepén.
Horn Gyula pénzügyére a fogászati ellátások ingyenességének megszüntetésével szociális feszültséget okozott, s a népegészség ügye ellen is vétett, elvégre fogazatunk ápolatlanságából nem csak esztétikai - és így »országimázs« - problémák következnek, de súlyos szervi bajok is. Csakhogy az összes káros mellékhatással együtt pozitívumként illik elkönyvelni, hogy a döntés nyomán a fogorvosok kénytelen-kelletlen új pályára álltak.
A bokrosi beavatkozás brutálisan érzéketlen és káros volt milliók számára, kizárólag költségvetési szempontokat érvényesített, és egyáltalán nem tűzte zászlajára a szakma piacosítását. (Az első Orbán-kormány az alapszolgáltatások ingyenessé tételével korrigálta a hibát.) De kétségtelen érdeméül írható, hogy ha differenciálatlanul és sokkszerűen is, mégis csak tudatosította a cezúrát, a szocializmus megszűntét és az új korszak kezdetét. (...)
De spongyát a múltra, mert lőn változás! A la Bokros. A piacra kényszerített fogorvosaink szolgáltatásaikat olyan mértékben fejlesztették, hogy ma a VI. kerületen kívüli világban is eladhatóak.”