„Gál, a kerületi önkormányzat gazdasági bizottságának volt elnöke a bíróságon azt állította, lasszóval kellett fogni a vevőket, mert a zsidó negyedet védő szervezetek akcióikkal elijesztették a befektetőket. Nahát. Tényleg megárthatott az ingerszegény környezet Gálnak, ha azt hiszi, ezzel az érveléssel el lehet vakítani a bíróságot. Ezek az üzletemberek úgy megriadhattak néhány városvédő aktivistától, hogy azonnal fizették a busás korrupciós díjakat. Majd ezután vérlázítóan alacsony vételárat fizettek a patinás házakért. A kenőpénzekből jól megszedték magukat a koalícióban összecsiszolódott bűntársak. Hunvald polgármester akkorát hasított az erzsébetvárosi mutyikon, hogy összejött belőle egy keszthelyi villa is – gálánsan vagy merő óvatosságból – az asszony nevére bejegyezve. Ez az ingatlan lett aztán a fedezete annak a hitelnek, amelyből Hunvaldék vásároltak egy repülőgépet.
Miből lesz a cserebogár? Hunvald, amíg korrupciós bűncselekmények gyanúja miatt bilincsbe verve el nem vitték a rendőrök, a szélesebb közvélemény előtt szinte ismeretlen volt. Kreatív személyiségét elhomályosították a Medgyessy-kormányzás idején előretörő ifjak, majd Gyurcsány emberei. Szépen meghúzódott, és csendben gazdagodott az erzsébetvárosi polgármesteri székben.
A Hunvald-sztori tetőpontja mégis az, hogy a saját pártbéli elvtársai se tudták, amikor a kényes moszkvai úthoz Veres János akkori pénzügyminiszternek, Erős Jánosnak, aki abban az időben a Magyar Fejlesztési Bankot vezette, és a moszkvai ingatlanpanama ügyében nemrég gyanúsítottként kihallgatott nagykövetnek magángépet kerestek, pont a polgármester cégébe botlottak.”