„A kormánykommunikációban halljuk, hogy úgy vonják el a források harmadát, hogy a betegek terhei nem fognak nőni. Ehhez képest kezdték a kombinációs szereket érintő felülvizsgálattal, melynek eredményeként a betegre hárították a megtakarítani szánt összeg 80 százalékát - volt olyan vérnyomáscsökkentő, amelynek térítési díja háromszorosára emelkedett!. A konvergencia programban megjelölt intézkedések között szerepel , hogy a koleszterincsökkentő sztatin vegyületeken 19 milliárdot akarnak megtakarítani, ami nem jelent mást, mint hogy egy bizonyítottan hatásos gyógyszercsoportot gyakorlatilag teljesen ki akarnak rakni a támogatásból.
Nonszensz. Ez ki fogja ütni a biztosítékot kb. 1 millió betegnél . Ezeket a szereket ma ennyien szedik 80 százalékos támogatás mellett, vagyis ők kb. havi 1.000 Ft-ot fizetnek most, ami 5.000 Ft körülire fog megnőni. Arra hivatkoznak a kormány úgynevezett szakértői, hogy e szerek hatása megkérdőjelezhető, azonban ez nevetséges, felháborító és szakmaiatlan. A nemzetközi szaksajtó, például a Lancet elmúlt évben megjelent közleményei az ellenkezőjével vannak tele. Azok a betegek, akik rendszeresen szedték ezeket a termékeket, és most felhagynak a szedéssel, bizonyítottan nagyobb valószínűséggel fognak szív és érrendszeri betegségben meghalni az elkövetkező években. Ez azért kár, mert a népegészségügyi kutatások egyértelműen kimutatták, hogy főként a kardiológiai betegségek kedvezőbb morbiditásának és mortalitásának köszönhető a születéskor várható élettartam növekedése Magyarországon, ami részben éppen azért történt, mert sokan kezdtek el hatékony koleszterinszint-csökkentőket szedni. Tragédiák várhatóak, mert ötszörös árat a szívinfarktus megelőzéséért a kiskeresetüek, a nyugdíjasok zöme nem tud megfizetni. (...)
De a kormány cinizmusát igazán az mutatja, hogy a gyártók, kicsit kétségbeesésükben született ajánlatára, hogy adnának 25 milliárd plusz adót az államnak, ha azt az egészségügy helyzetének javítására, béremelésre fordítja, kormányszóvivői elutasítás volt a válasz. Vajon mit szól ehhez az egészségügyért felelős államtitkárság? Ugyanis gyógyszerügyben feltűnően hallgat.”