Önsorsrontás

2011. március 20. 12:27

Hívei eddig egyetlen értelmes vagy komolyan vehető érvet sem hoztak fel az új alkotmány mellett. Interjú.

2011. március 20. 12:27
- Novemberben úgy nyilatkozott, hogy akár polgári engedetlenséget is elképzelhetőnek tart az új médiatörvény ellen, ráadásul »a meccset« nem tekinti »lefutottnak«. Így vélekedik az új alkotmányról is?

– Az a meccs lefutott volt, miként ez is az. Egy autonóm személyiség arról ismerszik meg, hogy nem a mindenkori bajnokcsapat drukkere. Nekem sosem okozott gondot, hogy vesztett ügyek mellett álljak. Ami az új alkotmányt illeti: hívei eddig egyetlen értelmes vagy komolyan vehető érvet sem hoztak fel mellette.

- Szájer József szerint az 1989-es alkotmány »nem szól a magyar nemzet legfontosabb ügyeiről, nyelvtani hibákkal van tele, össze-vissza van számozva. Egyszerűen botrányos, nem méltó a magyar demokráciához«.

– Ez üres retorika. Amúgy bagoly mondja verébnek. Az alkotmány nem szonettkoszorú, nyelvi színvonalát Szájer József is összehasonlíthatja a nemzeti együttműködési nyilatkozattal. Maradjunk annyiban, hogy egyik sem tökéletes, de azért a ’89-es alkotmány jobb.

- Pokol Béla szerint a rendszerváltás során a politikai konfliktusok és az abból fakadó alkuk miatt maradt el az alkotmányozó nemzetgyűlés. »Sólyom Lászlónak pedig Halmai Gábor, Majtényi László és elvbarátaik voltak a tanácsadóik, és ezzel már át is perdültünk arra a liberális oldalra, amely ma is éppen attól fél, hogy nemzeti-konzervatív karaktert kap az új alkotmány.«

– Ostoba és erkölcstelen szöveg. Számomra az, hogy valakit azzal sértsek meg: Pokol Bélával dolgozott, túl van mindenen. Itt nem a konzervatívok és liberálisok, nem bal- és jobboldaliak, hanem a harmadik köztársaság hívei és ellenfelei között húzódik a választóvonal. Előbbiek soraiban is bőségesen akadnak konzervatívok és jobboldaliak, utóbbiak között meg veterán balosok feszítenek.

- Orbán Viktor évértékelőjében arról beszélt, hogy az 1989-es alkotmány nem a magyaroké, nem hordozza a magyar szellemiséget.

– Nagyon is magyar szellemet hordoz; gyökerei a 19. századi liberalizmusig nyúlnak vissza. Gyanítom, az új alkotmány hívei nem ismerik sem Deákot, sem Mikszáthot és Eötvös József »szabad egyház a szabad államban« eszményét, amit az 1989-es alkotmány is képvisel.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
byby
2011. március 21. 08:38
A demokratikus jogállam éppen olyan szabályrendszer, mint pl. a labdarúgás szabályai. Lehet persze hozzá érzelmi alapon viszonyulni, bár én nem emlékszem olyanra, hogy bármelyik csapat a lesszabályt okolta volna kudarcáért. Éppen a liberálisoknak kellene nagyon pontosan tudni, hogy a 2/3-os parlamenti többség megteremti az alkotmányozás legitimitását. Számomra ezért Majtényi szavai értelmezhetetlenek. Itt utalnék az emlékezetes öszödi beszédet követő "monnyon le" mozgalomra, ami szintén legalitás oldalról értelmezhetetlen volt számomra, hiszen az akkori min. elnök bizalmi szavazást kért maga ellen a parlamentben, s miután megkapta azt, maradt a posztján. Ez rendben volt, más kérdés, hogy megbüntették őt a szavazók. Ez persze a FIDESZ-szel is elképzelhető, ha rosszul kormányoznak, rossz alkotmányt fogadnak el stb. Ez a mindenkori többség felelőssége. A végére csak két kérdésem maradt. Az egyik, hogy miért kell szinte minden politikai kérdés kapcsán zsidózni, a másik meg, hogy egy akkora barom, mint a Pokol Béla, hogy taníthat egyáltalán bármit egy kultúrországban???
de karatna
2011. március 20. 22:19
Eszter tekercse megelevenedik a jelenben. Csak mások játsszák MORDEHÁJT! (IDÉZET) »Sólyom Lászlónak pedig Halmai Gábor, Majtényi László és elvbarátaik voltak a tanácsadóik, és ezzel már át is perdültünk arra a liberális oldalra, amely ma is éppen attól fél, hogy nemzeti-konzervatív karaktert kap az új alkotmány.« Nem a liberális oldalra perdültünk át, hanem a múltba. Mert a múlt ismétli magát, ha nem is pontosan, de felismerhető részleteiben. Kétezer ötszáz évre vissza "perdülünk". Vissza, egészen ESZTER történetéig. De napjaink átiratában a MORDEHÁJOK-at Sólyom Lászlónak, Halmai Gábornak és Majtényi Lászlónak hívják. Még identitásukban is stimmelnek.
szabadhajdu
2011. március 20. 19:03
Szerencsétlen Majtényi! Ha nem tudná, az akotmányt illegitim erők hozták létre. Ennyi nem elég?
soelmo
2011. március 20. 17:53
Ezt honnan vetted Majtényi? Amúgy minden csak annyira igaz, hogy csak gondolod, és a valóság nem zavar. Pedig 2/3 önmagában alkotmányozó akarat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!