„- Novemberben úgy nyilatkozott, hogy akár polgári engedetlenséget is elképzelhetőnek tart az új médiatörvény ellen, ráadásul »a meccset« nem tekinti »lefutottnak«. Így vélekedik az új alkotmányról is?
– Az a meccs lefutott volt, miként ez is az. Egy autonóm személyiség arról ismerszik meg, hogy nem a mindenkori bajnokcsapat drukkere. Nekem sosem okozott gondot, hogy vesztett ügyek mellett álljak. Ami az új alkotmányt illeti: hívei eddig egyetlen értelmes vagy komolyan vehető érvet sem hoztak fel mellette.
- Szájer József szerint az 1989-es alkotmány »nem szól a magyar nemzet legfontosabb ügyeiről, nyelvtani hibákkal van tele, össze-vissza van számozva. Egyszerűen botrányos, nem méltó a magyar demokráciához«.
– Ez üres retorika. Amúgy bagoly mondja verébnek. Az alkotmány nem szonettkoszorú, nyelvi színvonalát Szájer József is összehasonlíthatja a nemzeti együttműködési nyilatkozattal. Maradjunk annyiban, hogy egyik sem tökéletes, de azért a ’89-es alkotmány jobb.
- Pokol Béla szerint a rendszerváltás során a politikai konfliktusok és az abból fakadó alkuk miatt maradt el az alkotmányozó nemzetgyűlés. »Sólyom Lászlónak pedig Halmai Gábor, Majtényi László és elvbarátaik voltak a tanácsadóik, és ezzel már át is perdültünk arra a liberális oldalra, amely ma is éppen attól fél, hogy nemzeti-konzervatív karaktert kap az új alkotmány.«
– Ostoba és erkölcstelen szöveg. Számomra az, hogy valakit azzal sértsek meg: Pokol Bélával dolgozott, túl van mindenen. Itt nem a konzervatívok és liberálisok, nem bal- és jobboldaliak, hanem a harmadik köztársaság hívei és ellenfelei között húzódik a választóvonal. Előbbiek soraiban is bőségesen akadnak konzervatívok és jobboldaliak, utóbbiak között meg veterán balosok feszítenek.
- Orbán Viktor évértékelőjében arról beszélt, hogy az 1989-es alkotmány nem a magyaroké, nem hordozza a magyar szellemiséget.
– Nagyon is magyar szellemet hordoz; gyökerei a 19. századi liberalizmusig nyúlnak vissza. Gyanítom, az új alkotmány hívei nem ismerik sem Deákot, sem Mikszáthot és Eötvös József »szabad egyház a szabad államban« eszményét, amit az 1989-es alkotmány is képvisel.”