„Mihez fog hozzá elsőként, vagy mi fog ebben a ciklusban megvalósulni, ami majd számon kérhető lesz?
Az adottságok szabnak határt a lehetőségeknek. Ezért rendkívül fontosnak tartom, hogy pontosan meghatározzuk az origót, azt, hogy honnan indulunk. Leltárt kell készíteni. Egy ekkora város pénzügyi, gazdasági helyzete befolyásolja, hogy mit és milyen ütemben lehet megvalósítani. A számok nem jobboldaliak, nem baloldaliak, hanem kikényszerítik a maguk igazságát. Ha ez a leltár készen van, akkor lehet értelmesen válaszolni azokra a kérdésekre, hogy például milyen fejlesztéseket hajtunk végre.
Most ott tartunk, hogy a négyes metrót szeretnénk befejezni, de minden rendelkezésre álló adat szerint százmilliárdos nagyságrendű forrás hiányzik az egyes szakasz számláinak a kifizetéséhez. A BKV külső-belső adóssága közel 400 milliárd. Ezeket a számokat és adottságokat egyszerűen lehetetlen figyelmen kívül hagyni. Amire törekedni szeretnék, az egyrészt a működési és a pénzügyi helyzet stabilizálása, a működési biztonság megteremtése. A folyamatban lévő nagyberuházások befejezése és az elképzelt beruházások gondos megtervezése és előkészítése: nehogy úgy járjunk, mint a Podmaniczky-tervvel jártak, hogy az abban foglalt ígéretek 75 százaléka a megvalósítás közelében sincs. Igyekszem olyan kommunikációt bevezetni, ami nem vezeti félre a budapestieket. Szeretném az ellenzéket is együttműködő partnerként kezelni, nem úgy, ahogy a szocialisták és a szabad demokraták bennünket ebben a ciklusban kezeltek, hogy még az ellenőrző funkciók zömét is magukhoz ragadták.
Az MSZP megroppanásában komoly szerepe volt a Hagyó- és Hunvald-féle bűnügyeknek. Mit tesz, ha esetleg hasonló történetek kerekednek ki jobboldali érintettséggel?
Nézze, ez egyrészt kicsit elképzelt történet, mert most azt kéri tőlem, arra válaszoljak, hogy fogom kezelni azt, ami vagy lesz, vagy nem lesz. Ennek így túl sok értelme nincs, szerintem. Azt sem gondolom, hogy lehet csak Hunvaldról vagy csak Hagyóról beszélni. Végül is a városüzemeltetés területét 15 évig a szocialisták irányították, nem egy-egy ember, hanem a szocialista párt. Hallottuk, hogy Horváth Csaba decemberben rendbe tette a BKV-t. Ehhez képest 400 milliárd körüli adóssággal küszködik. A budapesti szocialisták kudarca az, ami ezen a területen történt. Más szerződéskötési, más közbeszerzési gyakorlat kell, a személyi felelősséget pedig előre meg kell jeleníteni. Nem szabad megengedni, hogy már a kiírás pillanatában eldőljenek dolgok.
Én sosem állítottam, hogy az egyik gondolkodói körben csupa gazember van, a másikban meg csupa szent, ilyenről szó sincsen. A gyanús szerződések és kifizetések mindig a megfelelő helyen fogna kikötni, függetlenül attól, hogy mi lesz a vizsgálat eredménye.”