Új irány

2010. augusztus 03. 17:13

Új együttműködés körvonalazódik térségünkben, és elégedetten nyugtázhatjuk, hogy Magyarország ebben főszerepet játszik.

2010. augusztus 03. 17:13

„Miután a globalizmus – kisebb-nagyobb mértékben – térségünk valamennyi országában átrendezte a nemzetgazdaságokat, világos, hogy a jószomszédság, a szorosabb energetikai együttműködés, a piacszerzés kívánatosabb, mint valaha. A másik döntő elem, hogy időközben Varsóban, Pozsonyban, Budapesten, Bukarestben, Zágrábban egyaránt jobboldali-konzervatív kormány (vagy elnökség) alakult, kis túlzással élve, Kelet-Közép-Európa egy szín alatt egyesült.

Ha a magyar szomszédságpolitika végre jól működik, a határon túli magyarság élete is könnyebb lesz. Ha a magyar, román, szlovák, lengyel, horvát ideológiai alap megegyezik, a kormányfők és diplomaták jobban szót értenek egymással. Kiváló példa erre Orbán és Radicová első találkozója: máris nagyobb a magyar-szlovák közeledés esélye, mint Gyurcsány és Fico idején. Traian Basescunál az elmúlt húsz évben hivatalban lévő román kormányfő nem állt közelebb a magyar kormányhoz. Lengyelországgal és Horvátországgal kifogástalan a kapcsolatunk: hol vannak már az idők, amikor Lech Kaczynski fogadására a Gyurcsány-kormány egyetlen tagja sem ért rá?

Új együttműködés körvonalazódik térségünkben, és elégedetten nyugtázhatjuk, hogy Magyarország ebben főszerepet játszik. Hazánk megítélése, egyáltalán, a kép, amelyet sugárzunk magunkról, eldöntheti a szomszédságpolitika minőségét. Láttuk a két végletet: az egyiket Gyurcsány idején, amikor a szlovákok partvisnak használták a magyar kormányfőt a komáromi városházán, és ott a másik, a nemzetközi szorítás alól kibújni igyekvő, a bankérdekekkel és a nemzetközi pénzvilággal dacoló, szuverén, felemelt fejű Magyarország.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
slomovicz
2010. augusztus 04. 09:22
Jó a cikk , bár a dolgok elején vagyunk még. A jobboldali szavazók, a teljes rendszerváltásra szavaztak. Az ad majd lehetőséget arra, hogy valamikor itt , magyarországon is pontosan , olyan életszinvonalon élhetünk- mint egy osztrák polgár. Miért gondolom ezt? Mert sokéves személyes kinti tapasztalatom alapján kijelentem- az osztrákok sem mások , felkészültségben, adottságokban mint a magyar középosztály. Pl. nincs nekik hat kezük. :-) Szigorúan, nyolc órát dolgoznak. Szombat- vasárnap - nem dolgoznak szinte minden zárva van. És! nem dől össze az osztrák gazdaság- söööt - jól prosperál. Az eddigi ballib elit aki úgy viselkedett mint ha egy gazdasági bűnbanda ( s.gnt. - Maffia) lenne, el kell hogy tűnjön a közéletből. Ez csak radikális módszerekkel lehetséges. Jó a mostani kormányzati irány, csak ne álljon meg- késöbb sem. Nyolc év- stagnáló gazdaság után, már nincs időnk tökölni. A " békák- a mocsárban" fellázadtak!
Para Celsus
2010. augusztus 04. 07:42
Jaj, micsoda náczik! Mernek nagyok lenni! Nem húzzák össze magukat, nem hagyják, hogy a derék Fico feltörölje velük a padlót! Még arra sem hajlandóak, hogy Erdély elcsatolásának az évfordulóján a román elnökkel poharazzanak! Vissza Göncz Kingát és a többi nagyélenjáró nagyszocialista diplomatát! :D
marós
2010. augusztus 04. 06:42
A maszop kimondottan, és kimondatlanul is felhasználta a külhoni magyarság sorstalanságát, aljas politikai haszonszerzése érdekében. Az új szelek azt susogják, hogy ha lassan is, de jó irányban mozdult meg a környező országok politikája is.
advocaat
2010. augusztus 03. 20:16
Én úgy képzelném eztet el, Sz. Z.Laci, hogy a Felvidék, Erdély, Délvidék, Kárpátalja és az Őrvidék VISSZATÉR.... Aztán lehet szövetségeket kötni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!