Spekulánsok sajtókapcsolatai

2010. augusztus 29. 13:18

Az is kérdéses, mennyire hiteles azon tudósítása, amely szerint „a magyarok azért küldték el a kormányt, mert elutasítják a megszorításokat”.

2010. augusztus 29. 13:18

„A Bloombergtől, a világ egyik vezető hírügynökségétől azért ennél többet várnánk. Sokaknak feltűnt, amikor Szijjártó Péter mondatait kiforgatva júniusban a Bloomberg arról írt, hogy a szóvivő szerint »nem lenne túlzás államcsődről beszélni«, lehagyva, hogy a sajtóeseményen ténylegesen az is elhangzott, hogy »Magyarország a csőd szélén volt másfél évvel ezelőtt«.

Kár lenne firtatni, mi késztet egy tudósítót arra, hogy így megtizedeljen egy nyilatkozatot, lelke rajta. Ám a méltán hiteles nemzetközi hírügynökségek munkatársai általában nem engedhetik meg maguknak ezt a gyakorlatot, a véleménynyilvánítást meghagyják a publicisztikának.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kalandféreg
2010. augusztus 29. 23:12
Ha valóban nem az NGM tájékoztatója volt béna, hanem MEGINT a bloomberg keverte a sz@rt, akkor ideje lenne az asztalra csapni. Nem tudom van-e ennek egyáltalán lehetősége, vagy van-e precedens, de ilyenkor nem lehet az okozott kárért az érintett orgánumot perelni? Nem sok zsé, csak a devizahitelesek, meg az államháztartás százalékos apróbb buktája, amig feküdt a Forint. Nem hiszem el, hogy az ilyen szemétségek ellen ne lehetne fellépni. Amit nyár elején Szijjártóval (és ezáltal mindannyiunkkal) műveltek, az valóban csak súlyos milliárdokban volt mérhető. Ezt nagyon abba kéne hagyni, még a végén meglincselnek egy bloomberges firkászt itt Magyarba!
hartnesz
2010. augusztus 29. 14:09
A teljes cikket elolvasva: végre egy realista tényfeltáró cikk, felmerül a kérdés hogy nem kell e újra gondolni a tőzsde szabályozását. Azt a nonproduktív nyereséget, amit a spekulánsok kivisznek az országból valaki elveszíti. Ezt a végén többnyire így vagy úgy a magyarok a fizetik meg. Természetesen arra gondolok amit nem reális kockázatvállalással, hanem manipulációval és korrupcióval érnek el. Ezen nyereségek mögött nincs GDP növekedés, nincs teljesítmény. Gyakorlatilag egyfajta gazdasági bűnözés.
miloka
2010. augusztus 29. 14:05
Kár, hogy itt lemaradt a következő rész: "A fent említett cikkeket ugyanaz a magyar tudósító jegyzi, aki kedden a Nemzetközi Valutaalap és a kormány közötti kapcsolatról írt a fentiekhez hasonló „objektív” összefoglalót, és amelynek hatására a forint jelentősen erősödött pár órára. Az árfolyamgörbéket tanulmányozva felidézhetjük a bankszövetség előző elnökének, Felcsuti Péternek szavait, aki a spekulánsok és a sajtó összefonódásáról beszélt, pontosan leírva azt a pénzügytechnikai folyamatot, amellyel egy-egy „kínosan nem sportszerű” hírrel akár százszázalékos haszonra is szert lehet tenni." Ez a rész teszi világossá, hogy mik is zajlanak a háttérben, s hogy ebből egyesek még politikai tőkét is szeretnének kovácsolni maguknak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!