„A kettéosztott gazdaság felszámolása, a hazai kis- és középvállalatok támogatása csak szavakban cél a Fidesz számára is: a társasági adócsökkentés megint csak a multikat támogatja, és az egykulcsos adó is eltávolítja egymástól a társadalmi rétegeket.
Mi az, ami mégis pozitív?
A vidékfejlesztésben lehet látni határozott törekvéseket a helyi gazdálkodás pozícióba helyezésére. Nem véletlen, hogy a Nemzeti Földalapról szóló törvényt megszavaztuk. A Trianon-emléktörvényben a téma megközelítése, vagy a kettős állampolgárságról szóló törvény vitája lehetőséget mutatott arra, hogy a kultúrkampfos szekértábor-háborút fel lehet számolni. Ugyanilyen fontos gesztus volt a 2006. őszi és augusztusi események kárvallottjainak a kompenzálása. Ahogy az is, hogy legalábbis a szándékok szintjén van határozottságra való hajlam a pénzügyi körökkel szemben. Ezt mi üdvözöltük is. Az más kérdés, hogy a kivitelezéssel, konkrétan például a bankadóéval komoly problémáink vannak. (...)
Az önkormányzati választásokkal kapcsolatban milyen várakozásai vannak - vannak-e várakozásai az LMP-nek?
Országos szinten nincsenek várakozásaink. Tisztában vagyunk a saját lehetőségeinkkel: a parlamentbe is úgy kerültünk be, hogy az egyéni választókerületeknek alig több mint a felében tudtunk jelöltet indítani. Sőt, ha most mindenütt tudnánk jelöltet állítani, az nagyon nagy baj lenne. Mert az azt jelentené, hogy az LMP-t hirtelen megszállták mindenféle haszonlesők és politikából kibukott hajótöröttek, akiket nem szabad fölvennünk. Az LMP számára az igazi kérdés az, hogy mennyire tud ellenállni ezeknek a kísértéseknek most a helyhatósági választáson. Nem szabad, hogy mentőcsónak legyünk a helyi politikában különböző leharcolt helyi politikusoknak.
Vannak erős pozícióink, nem csak Budapesten, hanem számtalan egyéb helyen az országban, Pécsett, Veszprémben, Szegeden, Pest környékén. Ott legalább azt az eredményt el kellene érni, amit tavasszal. Álmaink netovábbja, hogy Budapesten meg tudjuk előzni a szocialistákat, és néhány vidéki városban a Jobbikot.”