Élet az IMF után – a „kínai kártya”

2010. július 27. 11:31

A gazdasági szabadságharcot most már úgy kell megvívnunk, hogy közben a forint árfolyama is viszonylag védett maradjon.

2010. július 27. 11:31

„Mi történik ugyanis rendre, szerte a világban?
Amennyiben egy nemzeti kormány bármi olyan lépést megtesz, ami a gazdasági szuverenitás kitágítását szolgálja, a globális pénzpiac – amelynek szimbóluma és egyben nemzetközi kijáró szervezete az IMF – »fenyítő akcióba« kezd. Elég, ha három-négy befektetési alap irányítója összedugja a fejét a Wall Streeten, és úgy döntenek: másnap piacra dobják az összes forint-állományukat és magyar részvénycsomagjukat, mire a forint árfolyama, valamint a magyar cégek tőzsdei értéke drámaian zuhanni kezd, rosszabb esetben zuhanórepülésben omlik össze. A »megrogyasztó akciónak« erőteljes hátszelet ad a nemzetközileg is gerjesztett médiahisztéria, valamint a globális pénzügyi hatalom fenyítő szerveiként működő hitelminősítők beavatkozása. Magyarországot térdre kényszerítik, a gazdasági szabadságharcot éppen hogy elkezdő kormányt saját népe kergeti el, visszakövetelve a gyarmattartók kiszolgálóit, hogy legalább »nyugi« legyen. A helyzet szinte reménytelen. A döntés tehát megszületik New Yorkban, a tömeges eladás elindul, ami önmagában is a részvény- és valutaárfolyamok süllyedését eredményezi. Ettől pánikba esnek a kisebb befektetők, akik minél gyorsabban igyekeznek megszabadulni saját részvényeiktől, illetve spekulatív célból tartott forintállományuktól. Az eredmény: tovább zuhanó árfolyamok. A negatív spirál felgyorsul, egészen akár az összeomlásig. Miközben az egész folyamatnak nincs semmilyen reálgazdasági oka, magyarázata. A »bedöntés« tisztán spekulatív, globális politikai célokat szolgálva.

Mi lehet akkor az ellenszer?
Elvileg – első megközelítésben – pofon egyszerű. Ha a zuhanást az okozza, hogy néhány nagy szereplő spekulatív céllal tömeges forint-eladásba kezd a nemzetközi pénzpiacokon, akkor ennek ellenszere az, hogy egy vagy több másik nagy szereplő néhány órán belül tömeges forintvásárlásba kezd. És kinek van annyi szabadon felhasználható pénze, amelynek nagyságrendje összemérhető a New York-i tőzsdecápák áltál mozgatható pénzmennyiséggel? Jelen erőviszonyok szerint kizárólag Kínának. Az állami befektetési alapokban fekvő hatalmas pénzmennyiségnek a töredékéből meg lehet menteni a forintot, fenntartható módon, amennyiben meg van erre a politikai szándék. Úgy, hogy ez nem segélyt vagy államközi segítséget jelentene, hanem »win-win« alapú üzleti megoldást. A kínai szereplők ugyanis nyomott áron jutnak hozzá a szabad piacon keringő forinthoz, illetve magyar részvényekhez, és mivel az alacsony árfolyamot spekulációs nyomás hozta létre, az »ellen- spekuláció« hamar visszatéríti az árfolyamot a reális szintre. Aki tehát bevásárolt, az hatalmas árfolyamnyereséget zsebelhet be, akár még aznap. Mindenki jól jár, a spekulációt elindítók kivételével: a vásárlók már aznap jóváírhatják befektetésük hozamát, a forint visszatért normális szintjére, a devizahitelesek megmenekültek, az államcsőd veszélye elmúlt.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dorkoka
2010. július 27. 20:59
Na most erre már én rég gondoltam. Kínának 2500 MRD dollár azonnali lehívhatóságú kötvénye van az Usával szemben. Ez a 12.000 Mrd $-os amerikai adóság 20%-a. Kína igyekszik strarégiai partnereivel szemben bebiztosítania magát. Annak idején Járai Orbán alatt megvédte a forintot a londoni spekulánsoktól. Holtponton a Jegyban elkezdett Ft-ot vásárolni akkor amikor a londoniaknál a szusz kifogyóban volt. Járai erővel visszatolta a Ft-ot. 60 Mrd Ft-t keresett vele, igaz volt pénze az államnak az ellen nyomásra. Medgyesinél a 100 napos program után 1 évvel már nem volt miből védekezni, (1euró) 278-as ft lett belőle emlékezhettek. Gyurcsánynál 318 volt az euró, itt sem tudtunk védekezni. Kínával szemben nem mond hülyeséget ez a fiú, csak tudnunk kell Kína nem ingyen teszi, akkor sem ha nyeresége származik belőle.
kockadroid
2010. július 27. 20:36
"piacra dobják az összes forint-állományukat és magyar részvénycsomagjukat, mire a forint árfolyama, valamint a magyar cégek tőzsdei értéke drámaian zuhanni kezd" Tetszettek volna nem eladósodni. Hogy is kezdődött ez az egész? Nem véletlenül az IMF hiteleivel?
Viktus
2010. július 27. 19:16
fiksi Van föld, víz Afrikában is gyarmatosít Kína :P , mert ingyen senki nem ad semmit.
fiksi
2010. július 27. 19:10
Talán az elméletet érdemes komolyan venni.De mit adhatunk kínának?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!