Magyar Péter átlépte a vörös vonalat – ez a hazudozás a szírekről már nem a kormány stabilitását, hanem a magyarok biztonságát veszélyezteti!
Amit a Tisza vezetője tesz, az példa nélküli.
Ha igaz Staudt Gábor védekezése, hogy a szakvélemény csak politikai kampánynyilatkozatokat minősített, és a nemzetbiztonsági kockázat pusztán ebben a tényben rejlik, akkor is nagy a baj.
„Elárulok egy titkot. Nagyjából tudom, milyen egy C típusú nemzetbiztonsági ellenőrzés. És azt is tudom, hogy ha azon fennakad valaki, akkor nagyon, de nagyon nem stimmel az illető előélete. Fontos továbbá, hogy a C típusú nemzetbiztonsági jelentés nem szubjektív műfaj: a vizsgálat tényeket rögzít, nem pedig benyomásokat, előfeltevést, politikai elfogultságot. Ha egy politikus megbukik a nemzetbiztonsági ellenőrzésen, akkor egészen másra szövetkezik, mást gondol, mást cselekszik, mint amivel a nyilvánosság elé kiáll. Akkor nem apró-cseprő magánéleti bűnök, pajzán iwiwes levelezés nyomán kell megítélnünk a szóban forgó politikust – bár magán- és közösségi bűnnek és kétszínűségnek az sem kevés! –, hanem mondjuk az ország alkotmányos rendjének, nemzetközi kapcsolatrendszerének, a rend, az állam, a haza egységének, érdekének szempontjából. És azt is higgye el a tisztelt olvasó, hogy mindebben semmi Jobbik-ellenesség nincsen. Elég büntetés az a Jobbiknak, hogy annyi politikusbűnözéses, kikiáltós, beolvasós kampánygyűlés után most újra bebizonyosodott: az ő soraikban sem mindenki tiszta. Sőt.
Ha igaz Staudt Gábor védekezése, hogy a szakvélemény csak politikai kampánynyilatkozatokat minősített – hisszük, ha látjuk! –, és a nemzetbiztonsági kockázat pusztán ebben a tényben rejlik, akkor is nagy a baj. Mert akkor két eset lehetséges. Ja, az csak kampányszöveg volt, ne tessenek haragudni, időközben bekerültünk az Országgyűlésbe – ez színtiszta hazudozás, kétszínűség, a saját választóik megtévesztése volna. Lehetséges egy másik verzió is: Staudték nagyon is komolyan veszik kampányszlogenjeiket, ma is vállalják azokat, és az állami berendezkedést, valamint alkotmányos rendet veszélyeztető tevékenységet folytatnak. Vagy így, vagy úgy, de tényleg nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek. Harmadik eset nincs, ha csak a Jobbik-ellenes általános, globális összeesküvés nem, de ezt hagyjuk meg egyszerűbb gondolkodású polgártársainknak.
Egyébként nem olyan bonyolult ez az ügy. A parlamenti szakbizottságban számtalan szolgálati és államtitkot tudnak meg a képviselők. Ha a négy jobbikos a jogállam alkotmányos alapelveit tagadó vagy ilyen jellegű tevékenységet kifejtő szervezettel, mozgalommal, csoporttal tart kapcsolatot, semmi keresnivalójuk ott. A Jobbik találjon négy hiteles embert a frakcióban, delegálják őket, és az élet megy tovább.”