Új időszámítás

2010. április 16. 09:35

Elég annyi, hogy a Kiválasztott megígérte „az ország újjáépítését”, jelentsen ez bármit is.

2010. április 16. 09:35

„A Fidesz, miközben sikerrel ásta alá a balliberális governatúrát, túl sokáig nem akarta észrevenni, hogy a demokratikus jogállam pilléreit is megrogyasztja: a kommunisták ellen felhasználni remélt szélsőjobb, mint az történelmileg lenni szokott, túlnőtt a neki szánt kereteken, és marginális alakulatból parlamenti középpárttá duzzadt. Az MSZP még éppen elmondhatja magáról, csakugyan a legnagyobb ellenzéki erőként végzett, de borzalmas tény, hogy majd 17 százalékával ott a nyomában a félkatonai szervezetet működtető, fasisztoid új erő. Ez a 2010-es parlamenti választás leginkább letaglózó fejleménye.

Az abszolút győztes nem a baloldallal, nem is az egyelőre bajosan identifikálható LMP-vel kerül szembe a parlamentben, hanem mindenekelőtt a Jobbikkal – az ultraradikálisok csak a kormánypárt ellen folytatott kíméletlen hadjáratból élhetnek meg és növekedhetnek tovább. A Fidesznek tehát relatíve hamar politikai karanténba kell őket szorítania, különben még ebben a ciklusban befogják, és potenciális váltópártként fenyegetik. Orbán Viktort ez a veszély szükségképp középre nyomja majd; szörnyű volna az országnak, ha ehelyett valamiféle kísérletet tenne a posztnyilasokkal való kiegyezésre.

A demokratikus ellensúly azonban nem jöhet létre az MSZP és az LMP nélkül. A mainstream jobboldal, ha józanul gondolkodik, és felismeri konszolidációs kötelezettségét a társadalom iránt, akkor korlátozott céllal bár, de partnert keres az európai pluralizmus mellett elkötelezett két másik pártban. Kétségtelen, hogy ezt a koncepciót több okból sem könnyű kivitelezni; először magában a Fideszben is letörendők volnának a lélekben jobbikosok. A szocialisták pedig természetes résztvevői lehetnek ugyan egy antifasiszta akcióegységnek, de ehhez a Fidesznek fel kellene hagynia azzal a kedvelt teóriájával, amely szerint az általa vívott kétfrontos harcban az MSZP a másik szélsőség. Kérdés, képes-e Orbán átlépni a saját árnyékát.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sensei
2010. április 16. 18:35
"a kommunisták ellen felhasználni remélt szélsőjobb, mint az történelmileg lenni szokott, túlnőtt a neki szánt kereteken, és marginális alakulatból parlamenti középpárttá duzzadt. " TAMÁS! Mostanra már egy óvodás gyermek is tudja, hogy a Jobbik "lufiját" a TI, és az emeszpészdsz "áldásos" ténykedése hizlalta ekkorára. Jó neked az, hogy hülyébbnek nézeted magad, mint amilyen vagy?
kamasuka
2010. április 16. 17:38
A túlmozgásos elqurta, a kiválasztott megújítja. Jó is ez így!
dadi56
2010. április 16. 16:10
A jogállam pilléreit a szocik ámokfutása sem rogyasztotta meg. A jogállam pillérei még a talpnylók hadának a hazug állításaitól sem rendültek meg. A jogállam pillérei azt is kibírták, hogy Szanyi et. hamis vádakkal illette a választó polgárokat, majd azt is elviselte, mikor kiderült, hogy a "voksszavazókat" a szocik akarták bevetni. A jogállam pillérei a 2/3-os fidesz győzelemtől csak megerősödni tudnak, ennek érdekében fogunk össze a második fordulóban is. HAJRÁ MAGYARORSZÁG !
drienovác
2010. április 16. 15:58
az atv jövőre nem kap milliárdos állami támogatást talán bölcsebb volna kicsit visszavenni vagy egyszerűen abbahagyni nem vagytok jó vesztesek nem kell már sokáig megbotránkozni azon, hogyan juthat médiafelülethez egy ilyen seggnyaló szarjancsi mer nem fog
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!