A szélsőséges ideológiák szétrombolnak mindent, ami reformálható volna a demokrácia emberséges megoldásokat preferáló világában.
2010. március 27. 11:29
p
0
0
10
Mentés
„Az újságíró azonban - igazán szelíden - megkérdi még: »A Jobbikkal kapcsolatos rasszista felhangok nem zavarják?« Mire a beszélgetőtárs meghökkenten visszakérdez: »Rasszista? Uram, abban mi a rasszizmus, amiről eddig beszéltem?« A kérdező kénytelen két kijelentő mondattal felelni: »A világon semmi. De a párt, amelynek Ön az országos listáján szerepel, bizony tesz rasszista kijelentéseket.« A volt számvevő erre a következő formás nyilatkozatot teszi. »Nem vagyok a párt tagja, tisztséget nem viselek. A magam részéről mindazt, amit szakmailag helyesnek vélek, elmondom, leírom. Nem foglalkoztam rasszista kérdésekkel. Rasszizmust a Jobbik programjában, egyetlen hivatalos megnyilatkozásában sem tapasztaltam. Az, hogy valaki mond valamit a kampány hevében, hát istenem. Lehet, hogy nem is gondolja komolyan.«
A meginterjúvolt nevét azért nem szükséges feltétlenül leírni, mert bár személye nem lényegtelen, de valójában nem is fontos - legalábbis a jelenség szintjén semmiképp. Legyen elég annyi, hogy egy magyar értelmiségi beszél, szakmája magasan kvalifikált képviselője. Néhány tömör, jellemző mondat elég ahhoz, hogy előttünk álljon egy magatartásminta. A szakmai elhivatottság mögé bújó, áltájékozatlan, álnaiv, magától mindenfajta ideológiai kötelezettséget elhárító ember, aki nem akarja tudni, politikai értelemben mit választott, hová került - noha persze pontosan tisztában van vele. Ahol ő nem tapasztalt rasszizmust, ott nincs is. Persze, ahhoz, hogy valaki ilyen kényelmes álláspontra helyezkedhessen, meg kell válogatnia a tapasztalatait. Elég, ha nem hallja meg, amit nem akar hallani. És amennyiben mégis találkozik olyasvalakivel, akinek másféle tapasztalatai vannak - mert például járt már Jobbikos rendezvényen, avagy ismeri a vonatkozó sajtóbeszámolókat -, akkor a »kampány hevére« hivatkozik, hiszen annak hatására némely közszereplő tudvalevően »nem is gondolja komolyan«, mit beszél.”
A volt EP-képviselő szerint az elmúlt mintegy száz évben a külső erők megtalálták azokat az ágenseket, akik belül tudtak zavart kelteni vagy idegen érdekeket megjeleníteni.
A szoc-lib-ek nyolc éves uralma a szélsőségek tárházával züllesztette le az országot, ebben nagy részt vállaltak azok a bértollnokok, csicskások, akik most vették észre, hogy véget ér számiukra az aranykor.
A szélsőségek 8 évi tobzódása után most térünk vissza a szélsőségek okozta káoszt rendbetévő utra. Ez persze -érdekeit tekintve érthetően- magas Mészáros Tamásnak, de majd megszokja!
"A szélsőséges ideológiák szétrombolnak mindent, ami reformálható volna a demokrácia emberséges megoldásokat preferáló világában.
"
Igen! A szélsőséges ideólógiát képviselő MSZP-SZDSZ pártok így tették tönkre a FIDESZ 1998 - 2002 között kialakított reformjait. Talán legjobb példa erre az euró bevezetése!