Száz éven túl is kiröhögte az öregkort
Csisztu Zsuzsa sportújságíró, többszörös tornászbajnok és olimpikon életére különösen nagy hatással volt Keleti Ágnes. A legemlékezetesebb pillanatokról beszélgettünk.
„Az orosz válogatott nem vehet részt a 2024-es Európa-bajnoki selejtezőkben és ezen nem változtatunk, és azt sem akarom kommentálni, hogy Thomas Bach NOB-elnök barátom már fontolgatja az orosz sportolók elleni szankciók feloldását” – mondta Aleksander Ceferin a Mandiner kérdésére adott válaszában a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség 84. római kongresszusán.
A Mandiner Sport helyszíni beszámolója Rómából
– mondta Aleksander Ceferin a Mandiner kérdésére adott válaszában a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség 84. római kongresszusán, ami azért is érdekes, mert májusban még teljesen ellenkező álláspontot képviselt, erről itt olvashatnak.
Éppen a napokban, a katolikus egyházfőnél, Ferenc Pápánál tett római látogatása után állt elő szokatlan és fordulatnak tekinthető kijelentéssel Thomas Bach, a NOB elnöke azzal kapcsolatban, hogy „mivel nem az orosz sportolók kezdték a jelenleg is zajló háborút, talán fontolóra kellene venni, hogy miképp lehetne őket a kvalifikációs rendszerbe visszahívni szankcionálásuk után” - erről részletesebben itt írtunk.
A NOB elnökének tett kijelentéséről kérdezte a Mandiner az UEFA elnökét, hiszen tudható, hogy a közelmúltban hozott döntés értelmében az európai labdarúgás legfőbb szerve kitiltotta az orosz labdarúgó-válogatottat a rövidesen kezdődő selejtező sorozatról, amellyel végül is közvetve már arról is döntött, hogy a 2024-es Európa-bajnokságról is száműzi valójában már előre az orosz nemzeti tizenegyet.
Ceferin elnök hajthatatlannak tűnt a kérdésben, ugyanakkor kissé disszonánsan még azt is hozzátette, az európai labdarúgás egységesebb, mint valaha. Eközben persze az a kérdés megválaszolatlan maradt az egyik ukrán sportújságíró kolléga felvetésére, hogy a fehérorosz csapat viszont miért vehet részt a selejtezőkben, amikor a legtöbb sportági szövetség az orosz agressziót támogató beloruszokat is szankcionálta eddig.
Az is kissé ellentmond ennek a Ceferin-féle magabiztos európai egységességnek, hogy amint fogalmazott:
– mondta a szlovén sportdiplomata.
Azok után is kissé lekicsinylően szólt a szuperligáról, hogy Real Madrid elnöke, Florentino Perez, a juventusos Andrea Agnelli és a Barcelonát vezető Joan Laporta továbbra is mindent megtesz, hogy az ötletet életben tartsa.
„Néhány okoskodó kolléga azt kérdezte a Konferencia-Liga beindításakor, hogy ezt a sorozatot vajon ki fogja nézni egyáltalán, most meg már arról szólnak a kommentek, hogy miért nem visszük nagyobb stadionokba a döntőt” – említette Ceferin, mintegy ellenpontként a felvetést a szuperligával szemben.
Az európai elnök büszkén beszélt azokról az újításokról, amelyek szerinte rendbe tehetik majd az európai klublabdarúgás csapatai közötti óriási financiális szakadékot.
fenntartható működést hozhat. Ma a csapatok közül jó néhányan költenek száz százalékot vagy éppen afölött, akár az eladósodást is könnyen vállalva a nagy nevek megszerzéséért, és erről a modellről ki is derült, hogy nem fenntartható” – részletezte az irányt a szlovén ügyvédből lett sportvezető, aki jövőre, úgy tűnik, kihívó nélkül indulhat újra majd az UEFA elnöki székéért.
A nyitóképen: Aleksander Ceferin. Fotó: MTI/EPA/Keystone