1. Annyira büszke származására, hogy mindenhol kiemeli: ő nem orosz, hanem oszét származású. Az oszétek lélekszáma mintegy 800-900 ezerre tehető, többségük az Oroszországhoz, közelebbről a Kaukázusban található Észak-Oszétiában él, míg alig 100-150 ezren a már grúz területen lévő Dél-Oszétiában laknak..
2. Sztanyiszlav Csercseszov közgazdász diplomával rendelkezik, de sohasem dolgozott a szakmájában.
3. Hatalmas kapustehetség volt, a szovjet, majd az orosz válogatottban 49-szer lépett pályára. Nem véletlen, hogy már szépreményű ifjoncként helyet követelt magának a szovjet korosztályos válogatottakban. 1980-ban a hagyományos taskenti ifjúsági tornán a magyar válogatott ellen is szerepelt. A végeredményt már jótékony homály fedi, ám
Csercseszov a mai napig emlegeti a találkozót, ugyanis egy ütközés során a magyar válogatott lelkes ifjonca, Kiprich József – igaz, teljesen véletlenül, de – több fogát is kirúgta!
4. Összesen nyolc évet védett német nyelvterületen (Dynamo Dresden, FC Tirol), a légiós éveknek köszönhetően folyékonyan beszél németül, nem véletlen, hogy a Ferencváros mérkőzései után előszeretettel nyilatkozik e nyelven. Érdekesség: Sztanyiszlav nevű fia 18 éves korában természetesen oszétül remekül beszélt, ám oroszul nem tudott egy kukkot sem, ellenben anyanyelvi szinten értekezett németül. (Ifjabb Csercseszov azóta angolul és persze, oroszul is tökéletesen megtanult).
5. Sztanyiszlav Csercseszovnak – természetesen – oszét származású a felesége is, aki egyelőre azért nem tudott Budapestre költözni, mert – covidos…
6. Csercseszovnak a Dinamo Moszkvánál
Dzsudzsák Balázs is a játékosa volt, és bizony, nem mindig volt felhőtlen a viszonyuk: előfordult, hogy taktikai fegyelmezetlenség miatt nem kevesebb, mint 25 ezer euróra büntette a magyar válogatottsági csúcstartót.
Nem csoda, hogy Balázs ezek után többet már nem egyénieskedett, hanem beállt a sorba, aminek meg is lett az eredménye: remek kapcsolat alakult ki közöttük. Ennek bizonyítéka, hogy a 2016-os Eb ideje alatt, a Portugália ellen lőtt két gólja után Dzsudzsák rögtön egy sms-t küldött Csercseszovnak, amelyben többek között ez állt: „Köszönöm, Mester, mindent önnek köszönhetek!” S amikor a szakember a Ferencvároshoz szerződött, Dzsudzsák Debrecenből csak azért elutazott Budapestre, hogy személyesen köszönthesse és megölelhesse korábbi edzőjét.