Magyarország és a Nyugat kapcsolata

2019. április 25. 12:56

Aki tudja a megoldást, mondja el.

2019. április 25. 12:56
Csizmadia Ervin
Facebook

„Most, hogy néhány nap múlva a szlovák miniszterelnök a Fehér Ház vendége lesz, eléggé aktuális szóba hoznom, milyen is Magyarország kapcsolata a Nyugattal vagy Európával.

Manapság ez a kapcsolat – legyünk tapintatosak – nem éppen virágzik. Pedig 1990 után úgy tűnt, itt a nagy alkalom megváltoztatni az egész magyar történelem ambivalens Nyugat-viszonyulását. Mint oly sok minden, tartósan ez sem sikerült.

A legmeglepőbb az, hogy legyen bármilyen kor (dualizmus, Horthy-korszak, Kádár-rendszer, napjaink) mindig ugyanaz jön elő: a Nyugat nem ért vagy félreismer minket. S persze mindig jöttek a javaslatok is, hogyan kellene változtatni az adott helyzeten. Aztán látjuk...

Nagyon-nagyon érdekes téma. Aki tudja a megoldást, mondja el.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 120 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2019. április 26. 21:55
Nem túl bonyolult. - Kamatos kamat által vezérelt gyarmatosítás, ahol a rablott holmiból jut demokráciára is. - Köztes félperifériaként, elszenvedőként végigélni, miközben kioktatnak.
tolan
2019. április 26. 05:52
Azért nagyon-nagyon "érdekes" ez a téma és azért nincs látszólag megoldás Magyarország és a Nyugat kapcsolata történelmi témakörben, mert tartok tőle, hogy maga a kérdésfeltevés, magának a problémának a felvetése is téves. 1100 éve egy helyen élő, büszke nemzet vagyunk (ez akkor is így van, ha sokan nem értenek ezzel egyet). Miért kellene egy ilyen nemzetnek mindig igazodási pontokat keresnie, elsősorban! És itt a lényeg az ELSŐDLEGESSÉGEN van. Holott az ELSŐ mindig a nemzet létérdekének a megfogalmazása, a tudása és az érzése kell legyen! Ha ez tisztázva van, ha ezt tisztázták a nemzet vezetői (persze, itt is lehetnek hibák és tévutak) akkor jöhetnek elő MÁSODSORBAN, hogy ÉRDEKALAPON kihez, mihez orientálódjunk, kapcsolódjunk, kivel és mivel létesítsünk kapcsolatokat! Meg tudjuk-e győzni a másik oldalt, hogy érdemes-e ezzel a néppel (velünk) kapcsolatban lennie! Akkor voltak sikeresek és előremutatók történelmünk bizonyos periódusai, ha ezekkel az alapvetésekkel alakítottuk külkapcsolatainkat! A másik nagyon lényeges dolog a
Takita
2019. április 26. 00:06
Ez egy teljesen félresikerült írás. Magyarország és Nyugat/ Európa kapcsolata gazdasági, kulturális, tudományos, sport stb. téren kiváló. Magyarországot társnak/ tagnak/ stb. tekintik, és úgyis kezelik. Ami rossz a politikai kapcsolat. Ez is csak 2010-től. Addig a különféle MSZP-és kormányok megfeleltek az önállóságát feladó szolgalelkűség követelményének. Ezt várták el u.i. a rendszerváltásnak nevezett impériumváltás új urai. Orbán kormány viszont más; van véleménye, nem áll be szolgai módon a sorba. Társak is vannak a V4-ek, Olaszok,stb. Nem véletlen , hogy 2010-ben szinte gombnyomásra előbb a német majd a francia és a BENELUX sajtóban elindult Orbán Viktor és a magyar politika, és lassan már az ország,rendkívül hazug és elvtelen. támadása, lejáratása. Magyarok, lengyelek csehek tehát a politikai szabadságukért küzdenek. Nincs itt semmi ambivalencia.
alkaloidablog
2019. április 25. 21:48
A megoldás a geopolitikai szükségszerűségből következik: senkinek nem érdeke ezen a területen egy erős hatalmi centrum léte. Csak a németeknek. Mindenki más egy elaprózott, a balkáni viszonyokat idéző helyzet az ideális itt. Kivéve a németeket. Ha Magyarország erős, megerősödhet a németek hátországa, akár a Fekete-tengerig és a teljes adriai térségben. ez csak a németeknek lenne jó. Folytassam?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!