Ezt a döntést Aleksandar Vučić azzal magyarázta, hogy a tározókba érkező földgázt Szerbia nem azon az áron kapja, amiben korábban Putyinnal megállapodtak, hanem drágább, piaci áron jut hozzá. Így Szerbia abban reménykedett, hogy miután a Vajdaság keleti részén található udvarnoki tározót is sikerült feltölteni, és 276-280 millió köbméter áll az ország rendelkezésére, racionálisabb felhasználás mellett nem kell sok drága gázt venni, azaz pénzt takaríthat meg az ország az előttünk álló időkben.
Hihetetlenül magas az áramfogyasztás
A napokban azonban a szerb államfő kritikával illette polgártársait. Kiemelte, hogy a novemberre nem jellemző kellemes időjárás ellenére hihetetlenül magas az áramfogyasztás az ország területén, ami miatt Szerbia arra kényszerült, hogy elkezdje használni féltett gáztartalékait. Vučić szerint a szerbiai polgárok teljesen természetesnek veszik, hogy van villanyáram, mégpedig kedvezőbb áron, mint Európa más részein. Megemlítette azt is, hogy november 16-án, amikor a nappali hőmérséklet 15 fok volt, indokolatlanul sok villanyáramot fogyasztottak. Csak azon az egy napon 11 millió köbméter földgázra volt szükség az igények kielégítésére, és éppen ezért Magyarországról, az ottani tározókból 2,6 millió köbmétert kellett fogyasszanak.