Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Kína enyhíti a beutazási tilalmat a külföldi állampolgárokra vonatkozóan, lehetőséget adva a kínai tartózkodási engedéllyel rendelkezők különengedély nélküli visszatérésére – közölte a kínai külügyminisztérium csütörtökön.
A minisztérium közleménye szerint szeptember 28-ától ismét különengedély nélkül utazhatnak be az országba azok a külföldi állampolgárok, akik érvényes tartózkodási engedéllyel rendelkeznek. Azok pedig, akiknek március 28-át követően lejárt a tartózkodási engedélyük, az okmány bemutatásával belépésre jogosító vízumot igényelhetnek a tartózkodási helyük szerinti kínai külképviseleten.
Augusztus 17-e óta Peking lehetővé tette 36 európai ország állampolgárai számára, hogy amennyiben rendelkeznek érvényes kínai tartózkodási engedéllyel vagy családegyesítésre jelentkeznek, belépésre jogosító vízumot igényelhetnek.
Kína március 28-án, a koronavírus-járvány globális elterjedése nyomán vezetett be beutazási tilalmat a külföldieket illetően, ami a Kínában életvitelszerűen élőkre is vonatkozott, emellett a Kínába közlekedő nemzetközi járatok számát is korlátozta. A beutazási tilalom alól későbbi enyhítéseknek köszönhetően kivételt élveznek a diplomaták, illetve gazdasági, tudományos, vagy a járvány elleni küzdelem területén kulcsfontosságúnak ítélt tisztségviselők.
A tilalom bevezetése után számos, Kínában életvitelszerűen élő külföldi rekedt az országon kívül. Ennek egyebek mellett az volt az oka, hogy sok külföldi látogat haza vagy utazik Kínán kívülre üdülés céljából a jellemzően egyhetes holdújévi munkaszünet idején. Ez idén január 24. és február 2. közé esett, amikor a járvány Kínában tetőzni kezdett, és lezárták a gócpontnak számító közép-kínai Hupej tartományt. A koronavírus miatti félelmek pedig a következő időszakban járattörlésekhez vezettek, így sokan emiatt nem tudtak az eredeti terveik szerint visszatérni, míg mások a járvánnyal kapcsolatos aggodalmak miatt halasztották el a visszautazást.
Egy július 21-e óta érvényben lévő rendelkezés szerint minden Kínába utazónak nukleinsavas vírustesztnek kell alávetnie magát az utazását megelőző öt napon belül, majd a beérkezés helyszínén 14 napig tartó karantént kell eltölteniük arra kijelölt szálláshelyeken, saját költségen.
(MTI)