Innováció terén az oroszok leelőzték az ukránokat, és a Nyugat nagy részét
Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Kié a Lancet? Orosz.
A veszélyhelyzeti intézkedések bevezetése óta a június 15-ei héten csökkent először a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon, mindez munkaerőpiaci fordulatot jelez, mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
György László kifejtette, a válság kirobbanásakor, a március 16-ai héten 281 ezer regisztrált álláskeresőt tartottak nyilván, számuk a június 8-ai hét végére 376 452-re emelkedett, a június 15-ei héten azonban a regisztrált álláskeresők száma 255-tel, 376 195-re csökkent.
Az államtitkár szerint a javulás a vállalkozásoknak köszönhető, amelyek elkezdtek újra munkavállalókat felvenni,
ezt a folyamatot segíti a kormány a munkahelyteremtő bértámogatással.
Kérdésre válaszolva elmondta, a legtöbb új munkahely a turizmus, a vendéglátás, a kiskereskedelem és a feldolgozóipar területén jött létre.
György László közölte, a gazdaságvédelmi akcióterv intézkedéseivel, mint például a Diákhitel plusz és a munkahelyvédelmi bértámogatással sikerült a legveszélyeztetettebbeket – a fiatalokat, azon belül főként a 20 év alattiakat és 20-29 év közöttieket, valamint a rövidített munkaidőbe kényszerülőket – megcélozni.
Az akcióterv eredményességét mutatja, hogy az Európai Unióban
továbbra is Magyarországon a negyedik legalacsonyabb a munkanélküliség.
A 4,1 százalékos munkanélküliségi rátánál kedvezőbb értéket csak Hollandiában (3,6 százalék), Lengyelországban (2,9 százalék) és Csehországban (2,2 százalék) mértek – ismertette az államtitkár.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.