Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Az OECD tagállamok együttes gazdasági visszaesése 1,8 százalék volt az idei első negyedévben az előző negyedévhez képes, ami a legnagyobb csökkenés a 2009. évi 2,3 százalékos zsugorodás óta.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) honlapjára kedden felkerült adatok szerint a tavalyi negyedik negyedévben a GDP 0,2 százalékkal nőtt.
Az OECD gazdasági növekedése tavaly 1,7 százalékra mérséklődött a 2018. évi 2,3 százalékról.
Az idei első negyedévben a hét vezető ipari ország (G7) közül Franciaországban és Olaszországban csökkent a legnagyobb mértékben a GDP, 5,8 százalékkal, illetve 4,7 százalékkal, a tavalyi utolsó negyedévi 0,1 százalék, illetve 0,3 százalék visszaesés után. Ez azt jelenti, hogy technikai értelemben recesszióban van a francia és az olasz gazdaság, miként a német is, amelynek a gazdasági teljesítménye 2,2 százalékkal esett az első negyedévben a tavalyi utolsó negyedévi 0,1 százalék csökkenést követően.
Kanada GDP-je a tavalyi utolsó negyedévi 0,1 százalékos növekedés után az idei első negyedévben 2,6 százalékkal csökkent, Nagy-Britanniáé pedig 2 százalékkal esett a tavalyi utolsó három hónapban mért stagnálás után.
Az Egyesült Államok gazdasága kevésbé jelentősen, 1,2 százalékkal csökkent az első negyedévben a negyedévvel korábbi 0,5 százalékos emelkedés után.
Japán gazdasága pedig 0,9 százalékkal zsugorodott a március végével záródott három hónapban a tavalyi utolsó három hónapban mért 1,9 százalékos csökkenés után, ami szintén recessziónak számít technikai értelemben.
Az euróövezet GDP-je 3,8 százalékkal, az Európai Unióé 3,3 százalékkal esett az első negyedévben a tavalyi utolsó negyedévi 0,1 százalékos, illetve 0,2 százalékos emelkedés után.
Az OECD országok GDP-je 0,8 százalékkal csökkent az első negyedévben éves összevetésben a tavalyi utolsó negyedévi 1,6 százalékos növekedés után.
(MTI)