A megtermelt jövedelemből tavaly Magyarország költötte arányaiban a legtöbbet beruházásokra.
2019. szeptember 27. 16:47
3 p
0
0
7
Mentés
„A gazdasági mutatók közül a GDP növekedését tekintik a számtalan kritika ellenére is a legfontosabbnak, vagyis azt, hogy mennyivel nőtt a magyar gazdaság hozzáadott értéke egy adott időszakban. Az árak emelkedésétől megtisztított volumenindex szerint a magyar GDP a második negyedévben a nyers adatok alapján 4,9, a kiigazított adatok szerint 5,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
Ez nemcsak abból a szempontból arany, hogy fénylik, hanem aranyérmet is jelent az EU-ban:
a második Románia bővülése volt 4,6 százalékkal (Írország, Málta és Luxemburg még nem közölt adatot). A magyar növekedést a fogyasztás és a beruházások emelkedése hajtja: az előbbi 4,5, az utóbbi 16,4 százalékkal bővült – szintén volumenben. A megtermelt jövedelemből tavaly Magyarország költötte arányaiban a legtöbbet beruházásokra, ami most már egy tartósan magas beruházási szintet jelez. Erre szükség is van – gondolhatunk az infrastruktúra fejlesztésének szükségességére (akár utakra, akár középületekre), illetve a beruházások segítik elő a jövő termelését.”
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Több mint 10 százalékkal nőtt az egyéb építmények építése havi alapon, ami főleg a költségvetési szférához köthető, ám a cégek óvatosak. A jövőbeli fellendüléshez a gazdasági kilátások javulása szükséges, ami az egész ágazat lendületét visszahozhatja – véli a Makronóm Intézet elemzője.
A GDP már nem elég a fenntarthatóság és az emberi jóllét mérésére – állítja Kőrösi Csaba, az ENSZ Közgyűlés volt elnöke. Egy új magyar mutatószám, amelyet a Makronóm Intézet is jegyez, radikálisan új perspektívát hozhat a globális gazdasági és fenntarthatósági folyamatok mérésébe, mert a társadalmi egyenlőtlenségek, a természeti erőforrások és a humán tőke helyzetét is elemzi. A módszertan már az ENSZ figyelmét is felkeltette.
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.
Ezért választották meg a Fideszt, hogy ez legyen a minimum. Hálát várnak érte, holott ez aa munkájuk. Teljesítik a gazdasági válság után 10 évvel a minimumot. Ennyire egyszerű. Köszönjük meg ezt a magyar népnek is, nélkülük ez nem menne.
Ezt valahogy mindig minden cikkben elfelejtik. Ha a nép nem lenne a kormány sem létezhetne.
A %-okban való kimutatás csak fél igazság. Mert a valódi eredményt akkor kapjuk meg, ha tudjuk azt is, hogy mekkora valaminek nézem a %-át. Mert 100-nak az 5 %-a az 5 egység. De 350-nek a 2%-a az 7 egység. És akkor büszkén pofázom, hogy én vagyok az első, mer én 5%-al növekedtem...Holott a produktum, a 7 az ugyebár még ebben a hazug világban is több, mint az 5.
Valamikor az átkosban tanultuk, hogy a Szovjetunió 300%-al növelte a kohói számát. A rothadó kapitalizmusban leledző USA meg csak 20%-al. Ez is azt mutatja, hogy a szocialista ipar stb, stb. Aztán egy másik tanár elárulta, hogy igen a szovjet gazdaságban volt 1 kohó és 3 lett, míg az USA-an volt 100 és 120 lett.
Na kérem azóta kiröhögöm a százalékokkal dobálódzókat.