Kaspersky: nőtt Magyarország internetes veszélyeztetettsége
2019. augusztus 30. 09:24
Az előző év hasonló időszakához képest Magyarország több helyet lépett előre a webes böngészésből eredő támadások és a lokális kockázatok listáján is – tájékoztatta szerdán az MTI-t a Kaspersky kiberbiztonsági vállalat.
2019. augusztus 30. 09:24
p
0
0
3
Mentés
A Kaspersky védelmi szoftvereit alkalmazó és a Kaspersky Security Network (KSN) rendszerben résztvevő számítógépek által a második negyedévben semlegesített támadásokat elemző negyedéves rendszeres jelentésében a Kaspersky Security Bulletin megállapítja: a leggyakoribb támadások még mindig a böngészők közvetítésével érik a felhasználókat. Rendszerint akkor, amikor a felhasználók tudtukon kívül fertőzött oldalakat látogatnak meg. A támadások egy részében azonban a felhasználók is aktív szerepet játszanak, amikor rosszindulatú programokat töltenek le, valódi programoknak gondolva azokat.
A felmérés adatai szerint
az idei második negyedévben a magyar felhasználóknál a böngészőből eredő támadások száma nőtt,
részarányuk pedig 27,9 százalékra emelkedett a 2018 második negyedévi 24,4 százalékról. Magyarország így a tavalyi év azonos időszakához képest előrébb került az országok veszélyeztetettségi listáján, az 55. helyre a 67. helyről.
A legtöbb ilyen jellegű támadást elszenvedő országok listáját továbbra is Algéria vezeti, ahol a felhasználók több mint 44 százalékát támadták ilyen módon, majd Nepál és Albánia következik a rangsorban.
Számottevő volt a növekedés a lokális kockázatok területén is. Ide sorolhatók mindazok a veszélyhelyzetek, amikor a kártevő különféle offline adathordozókon, USB, CD és DVD meghajtókon terjed. A vizsgált időszakban
a magyar felhasználók 36,3 százalékát érte ilyen jellegű támadás,
amivel az ország a lista 110. helyére lépett előre a tavalyi 115. helyről. A globális listát Afganisztán vezeti 71,3 százalékkal, majd Tádzsikisztán következik 69,1 százalékkal és Üzbegisztán 68,8 százalékkal.
Az egy évvel korábbi adatokhoz viszonyítva jelentősen csökkent viszont a Magyarországról induló kibertámadások száma: a tavalyi év azonos időszakában regisztrált 107 ezer támadás után az idei második negyedévben csupán 24 ezer ilyen támadást rögzítettek.
A globális kibertámadások kiindulópontjainak listáját vezető országok között nem történt komoly változás az elmúlt egy évben. A ranglistát továbbra is az Egyesült Államok vezeti, a támadások több mint 54 százalékával. A második helyen az összes támadás 22,4 százalékával Hollandia áll, a harmadik legtöbb támadás pedig, az összes 4,04 százaléka Németországból indult.
Franciaország és Oroszország is a legnagyobb veszélyforrások toplistáján maradt,
azonban részesedésük valamelyest csökkent.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Téglásy Kristóf hangsúlyozza: az Alaptörvény-módosítás formabontó, de korszerű válasz a 21. század digitális drogkereskedelmi trendjeire. A Drogkutató Intézet stratégiai igazgatója szerint ahhoz, hogy megvédjük a jövő nemzedékét, széles körű szakmai együttműködésre van szükség. Interjúnk.
Négy iskola több mint száz diákja arra vállalkozott, hogy a következő hetekben száműzi a mindennapjaiból a közösségi médiát és a különféle szórakoztató tartalmakat. A Magyarországon egyedül álló kihívásból tanulmány is készül majd. A digitális böjt kezdőprogramján jártunk. Összeállításunk.
– A tölgyfa nem is így néz ki! Ez tuti cser.
– Észnél vagy, nem látod a levelét?!
– Persze hogy nem látja, nézd meg profilképét! Egy igazi idióta.
– Ne beszélj nekem pont te, aki arra a majomra szavazol!
– Anyád!!!
A megállapodás után most már megy a heves egymásra mutogatás.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 3 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
triacus
2019. szeptember 11. 14:21
Vírusvédelem kiiktatása veszélyes.
Rendes reklámblokkolóval - ilyen például az uBlock Origin - meg használható a Sorozatbarát oldala - például megfogja a kriptovaluta-bányász szkripteket, amik a géped erőforrásait kihasználva szerez kriptovalutát valaki más számára.