A globális e-kereskedelem 42 százaléka egyetlen országból származik

2019. május 22. 09:43

Az utóbbi években Kína az élmezőnybe tornázta fel magát, ami az innovációt és a különböző technológiai fejlesztéseket és alkalmazásokat illeti. A Targeting China öt pontban mutatja be Kína elképesztő digitális gazdaságát.

2019. május 22. 09:43
null

2017-ben a kínai GDP közel harmadát tette ki a digitális gazdaság

Közel 4,2 ezer milliárd dollárt termelt Kína digitális gazdasága 2017-ben. Ehhez nagymértékben hozzájárult a telefonok, televíziók és drónok fejlesztése, ahogyan a technológia-rajongó és innovációkra fogékony óriási felvevőpiac is.

A globális e-kereskedelem 42 százaléka Kínából származik

Kicsivel kevesebb, mint az e-termékek fele Kínából származik a világgazdaságban. Ez annyira nem is meglepő, mivel Kína ad otthont a magánszektor-béli startupok harmadának az egész világon és a kormányzat is rendkívül erősen támogatja az innovációt, hogy Kína ezúttal ne maradjon le a technológiai forradalomról, mint a korábbi évtizedekben.

Az internetfelhasználók 20 százaléka kínai 

A kínai internet-gigászokat – Baidu, Alibaba és Tencent – BAT-ként is szokták nevezni. Ezen cégek nem csak Kínában, hanem a világ összes részén ismertté váltak az elmúlt években.

Minden harmadik startup Kínában van

Mivel Kína ad otthont minden harmadik startupnak a világon, jó alapot jelent ez a digitális gazdaság további növekedésének. Bár e gazdaságot lassan a mesterséges intelligencia működteti és hajtja majd az emberek helyett, így is óriási szükség van képzett munkaerőre, különösen akkor, ha a startupok száma folyamatosan növekszik.

2035-re elérheti a 16 ezer milliárd dollárt 

A kínai digitális gazdaság még nagyobbra nőhet és becslések szerint 2035-re elérheti a 16 ezer milliárd dolláros értéket.

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gabor7th
2019. május 24. 10:49
Mind Kína, mind a cégei éppen térdrerogynak, a kivétel ott is a számtech szektor. Lehet azt is szerertnék térdrerogyva látni. Most csak pár adat: "Even with the government focus on deleveraging, Chinese borrowing rose 14 percent in 2017, ballooning to 266 percent of gross domestic product, from 162 percent in 2008." Nagy a kínai GDP? Nos az adósságuk a GDP-jük 266 százaléka és 2008-tól több mint 100 százalék jött ehhez. Vagyis nagyon rövid idő alatt nagyon elb@szódtak a dolgok. Jó de mi cégekkel kötünk üzleteket, azok hogy állnak? Így: "Példátlan ütemben dőlnek be a kínai cégek" "Egyre nagyobb bajban vannak a kínai cégek, ahogy törleszteniük kell a kibocsátott kötvényeik után járó kamatokat. Két különböző bank becslése is azt mutatja ugyanis, hogy a dollárban és jüanban kibocsátott kötvények rekord mértékben dőltek be tavaly, vagyis ezek a vállalatok nem tudták fizetni a hitelekkel járó kamatkötelezettségeiket, illetve nem tudták refinanszírozni az adósságaikat " " a fizetésképtelenség rekord mértékre nőtt a vállalati kötvények körében. Ráadásul a várakozások alapján az idei évben sem várható érdemi megkönnyebbülés." "Sorra mennek csődbe a kínai cégek - rekordmagas a fizetésképtelenség" "Rekordmagasra szökött a kínai vállalatok adóssága a gazdasági lassulás és a hitelezési feltételek szigorodása miatt" "Sosem látott értékre, 159,6 milliárd jüanra nőtt a fizetésképtelen, kínai devizában denominált (onshore) vállalati adósságállomány a japán Nomura becslése szerint - ez a 2017-es szám mintegy négyszerese." "Corporate debt currently accounts for over two thirds of total debt, standing at 170% of GDP in 2015. This is more than twice the size of corporate debt in advanced economies (85%) and more than three times that of emerging market economies excluding China (50%) (Ma and Laurenceson, 2016). Jó de még esetleg mondhatod, hogy de azt hallottad, hogy Kínának van a legnagyobb deviza tartaléka, szóval lazán ki tudnak fizetni mindent és még marad egy csomó. Nos Kína devezia tartaléka ennyi: https://tradingeconomics.com/c.. "China's foreign exchange reserves rose by USD 9 billion from a month earlier to USD 3.099 trillion in March 2019," Szóval 3.099 trillió dollár amerikai trillióval a tartalék. Ehhez képest csak a nemrég "felfedezett" helyi kormányzat adóssága: "$6 trillion of local government debt may be lurking under the surface in China: S&P" Ráadásul a devizattartalék olyan papirokban van, hogy pl. 25 évig nem használhatják fel, vagy bukják a kamatot, vagy még amúgy sem. Szóval egy a lényeg: Kína iszonyatosan el lett adósodva nagyon rövid idő alatt, és ez még csak a jéghegy csúcsának a csúcsa amit ezzel mutattam. A deviza tartaléka pedig csak egy apróság az adósságához képest.
Rugo
2019. május 23. 12:24
Kína a világtörténelem legnagyobb tolvaja - de ettől még természetesen óriási globális tényező.
Akitlosz
2019. május 23. 12:23
Mert a többi ország hagyja. A magyar külügyminiszter folyton az "exportorientált magyar" gazdasággal jön, csak mert a németek itt gyártatják maguknak az autóikat az olcsó magyar biorobotokkal miközben lassan minden cipő kínai az országban, úgyhogy inkább importorientált a gazdaság.
Selamat
2019. május 23. 12:23
"Példátlan ütemben dőlnek be a kínai cégek" Ez Kínában, igaz a lehetőségek miatt más volumenben, de mindig is így volt, s valószínűleg még néhány évszázadon keresztül így is marad. Nem tökölnek, hogy valami újba vágjanak. Ami vagy összejön, vagy nem. Ha összejön, jó, ha nem, akkor hagyják a régit bedőlni, s azonnal belevágnak egy másik vállalkozásba. S ezzel nem hogy bajuk nincs, hanem még támogatják is azokat, aki egy sikertelen akármi helyet mást, újat akar csinálni. Egyszerűen ilyen a szemléletük. Lehet, hogy az adósságuk az egekben, de fogyasztói társadalmuk vásárlása is. Van mire alapozniuk a jövőjüket. Igaz, addig jó páran lesznek nagy bajban, de ehhez is szokva vannak. Épp a napokban beszélgettünk itthon arról, hogy valószínűleg újabb kínai, s mellé még vietnami családok fognak felkerekedni, és többek között ide is jönni, mert otthonaikban olyan vérre menő lett a verseny, a versengés, hogy nem lesz értelme otthon kínlódniuk. Míg, pl nálunk, még mindig nagy lehetőségeik vannak. Főleg azért, mert dolgozni azt tudnak. Tetejébe egyre hatékonyabban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!