Palesztin mentősök és segélymunkások lemészárlásával vádolják Izraelt

Egyesével lőtték le őket, buldózerrel földelték el a testeket – állítja az ENSZ-féle Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala.

Az online szavazás gyakran merül fel a novemberi amerikai elnökválasztással kapcsolatban. Több biztonsági szakértő viszont ellenzi.
Kalifornia államban több javaslat hangzott el az online szavazás bevezetésére, de a héten San Franciscóban rendezett Enigma 2016 cyberbiztonsági konferencián sok szakértő és választási specialista figyelmeztetett: a technológia távolról sem hekkelésbiztos.
„Képzeljük el, mi történne, ha egy rivális ország hekkerei belenyúlnának, és megváltoztatnák az elnökválasztás kimenetelét. A szavazólapoknak tényleg titkosaknak kell lenniük” – nyilatkozta J. Alex Halderman, a Michigan Egyetem tanára.
Hangsúlyozták azt is, hogy az utóbbi két évtizedben sokszor kíséreltek meg ellenőrizhető és biztonságos online szavazórendszereket fejleszteni, de mindegyik megbukott. Halderman és diákjai sikeresen trükköztek meg párat, köztük az ausztráliai Új Dél-Walesben tavaly használt iVote-ot is. Pár nap alatt telepítettek rá egy szavazatlopó malware-t.
„Az internetes szavazás tényleg rossz ötlet. Egyelőre nem sikerült megoldani olyan fontos kérdéseket, mint a hitelesítés, malware-ek kezelése, teljes titkosság garantálása, és a szavazók sem tudják ellenőrizni a szavazatukat” – jelentette ki Vanessa Teague, a Melbourne Egyetem tanára.