Félévszázados napjaink egyik legkedveltebb színésze, George Clooney. A Vészhelyzet Ross doktora a televíziózás után forgatott vámpírfilmet (Alkonyattól pirkadatig), vígjátékot (Szép kis nap), alakított bankrablót (Mint a kámfor), kalandort (Sivatagi cápák), akcióhőst (Peacemaker). 1997-ben beszállt egy Batman-filmbe is, 2000-ben az Ó, testvér, merre visz az utad című filmért Arany Glóbusz-díjat kapott. Ezt követte a Steven Soderbergh által rendezett Ocean's-trilógia (Tripla vagy semmi, Eggyel nő a tét, A játszma folytatódik).
A nemzetközi olajbiznisz világában játszódó Sziriana kedvéért több mint tíz kilót hízott, haját megritkíttatta és szakállt növesztett, alakításáért pedig megkapta 2005-ben a legjobb mellékszereplőnek járó Oscar-díjat. Ebben az évben forgatókönyvíróként és rendezőként is jelölték a legrangosabb filmes kitüntetésre a McCarthy-éra kommunistaellenes boszorkányüldözése idején játszódó Good Night and Good Luck című filmjéért, további két Oscar-jelölését a Michael Clayton című politikai krimiért és az Egek ura című komédia sokat repülő üzletemberének szerepéért érdemelte ki. Egyik legutolsó filmje a Kecskebűvölők című szatíra, amely az amerikai hadsereg paranormális kísérleteit dolgozza fel.
A liberális nézeteiről ismert, a világ 100 legbefolyásosabb embere között számon tartott Clooney aktívan politizál és jótékonykodik, a darfúri mészárlás megállítása érdekében még Szudánba is elutazott. 2008-ban az ENSZ jószolgálati nagyköveté nevezték ki, s több humanitárius kitüntetés birtokosa. A People magazin által 1997-ben és 2006-ban is a legszexisebbnek választott Clooney a második férfi, aki a Vogue címlapjára került. Az örök agglegényt saját bevallása szerint leghosszabb ideig tartó érzelmi kapcsolata Max nevű vietnámi malacához fűzte, akivel még ágyát is megosztotta. Az állat még életét is megmentette, amikor egy földrengés idején röfögésével felébresztette.