Rendkívüli! Saját vadászgépét lőtte le Jemen partjainál az Egyesült Államok
Baráti tűz. Nem az oroszok, nem Észak-Korea, hanem Amerika.
Az elmélet szerint az USA meggyengítette az egyik fő ellenfelét és megnövelte saját biztonságát.
Nyitókép: terravivos.com
„Gyakran hallani azt az elméletet miszerint az ukrán háborúval az USA minimális befektetéssel meggyengítette az egyik fő ellenfelét és ezzel jelentősen megnövelte a saját biztonságát. Hogy mennyivel is nőtt pontosan az USA biztonsága?
Erre van egy igen jó és független mérce ami a tömegek bölcsességén alapszik. Ha az átlagember úgy érzi, hogy a biztonság növekedett, akkor valószínűleg kevesebben fognak saját óvóhelyeket, atombunkereket vásárolni. Ha viszont kevésbé érzi biztonságban magát egy esetleges háború árnyékában, akkor többen.
Nos, lássuk mit mondanak a piaci adatok ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
Az amerikai óvóhelyek és atombunkerek piaca a BlueWeave Consulting piackutatási jelentése szerint várhatóan 137 millió dollárról 175 millió dollárra növekszik 2030-ra a tavalyi évhez képest. Ha 2030-ra az USA lakossága közel 30%-al költ többet óvóhelyekre és atombunkerekre mint az ukrán háború elején, akkor valószínűleg a biztonságérzet is hasonló szintet zuhant.
Csendesen megkérdezném, hogy mennyivel kéne megnövelnie az USA-nak a nemzetvédelmi kiadásokat ahhoz, hogy ezt a 30%-os biztonságérzet deficitet ellensúlyozza? Most ha ehhez a kiadáshoz hozzácsapjuk az Ukrajna támogatására fordított közvetett illetve közvetlen kiadásokat, akkor még mindig olyan jónak tűnik ez a befektetés?”