„Az ő országa sokkal nyugatibb, mint a miénk" – Orbán Viktort akarják kancellárnak a németek
Ismét megvédték Magyarországot a Welt olvasói, akik a baloldali liberálisokról és a lengyel botrányról is elmondták véleményüket.
Az európai antiszemitizmus katalizátorának nevezte Magyarországot a Die Welt újságírója, pedig a tények egyáltalán nem támasztják alá ezt a súlyos állítást.
Magyarország, amely egykor a demokratikus reformok fejlődésében meghatározó országnak számított, az európai antiszemitizmus újjáéledésének katalizátorává vált – állítja a Die Welt nyomtatott kiadásában megjelent véleménycikk. Andrea Seibel szerint az Európai Unió csak a pénz nyelvén képes szót érteni Orbán Viktorral, és a publicista azt sem tudja elviselni, hogy az EU Tanácsának elnökségét Magyarország veszi át 2024 második felében.
Az antiszemitizmus vádja már csak az elmúlt hetek nyilatkozatai alapján is megdöbbentő: az izraeli külügyminisztérium politikai igazgatója szerint a magyar kormány valóban tett azért, hogy megfékezze az antiszemitizmust; Izrael miniszterelnökének fia, Jaír Netanjahu kijelentette, hálásak Magyarországnak, amiért minden formájában megakadályozza az antiszemitizmust; a sokáig külföldön élő, zsidó származású Krausz Gábor pedig azt emelte ki, hogy itthon biztonságban érezheti magát.
Ez a véleménycikk is igazolja tehát a Welt olvasóinak kritikáit, melyek szerint nagyon várják már a napot, amikor a lap végre pozitívan ír Magyarországról. „Orbán Viktorról még semmi jót nem olvastam a Welten. Az előfizetők számából kiderül, meddig tűrik ezt az olvasók, az én türelmem már a végéhez közeledik” – jelentette ki egyikük.
Ezt is ajánljuk a témában
Ismét megvédték Magyarországot a Welt olvasói, akik a baloldali liberálisokról és a lengyel botrányról is elmondták véleményüket.
Ezt is ajánljuk a témában
Az olvasók szerint egyértelmű: aki a magyar miniszterelnököt szidja, a mainstream médiából szerzi minden tudását.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán