Trump beiktatásának kézzel fogható előnyei lesznek Magyarország számára
Hoppon maradnak az (egykori) demokrata mélyállam magyarországi kitartottjai is.
Az amerikai elnök 1,9 billió dolláros csomagot kezdeményez, ám a republikánusok csupán 618 milliárdosat javasolnak.
Nem született megegyezés Joe Biden amerikai elnök koronavírus miatti gazdasági mentőcsomagjáról az elnök és kilenc, republikánus szenátor között hétfőn zajlott megbeszélésen. Jóllehet Susan Collins maine-i szenátor az egyeztetéseket követően derűlátóan nyilatkozott, egyelőre nem sikerült eredményt elérni a mentőcsomag nagyságáról. Collins azt mondta, megegyeztek abban, hogy folytatják megbeszéléseket.
Biden már beiktatása előtt bejelentette, hogy 1,9 billió dolláros gazdaságösztönző csomagot kezdeményez, ám a republikánusok egy kisebb költségvetésű, 618 milliárdos csomagot javasolnak. A hétfői találkozót néhány nappal azt követően tartották, hogy magas rangú demokrata politikusok azt mondták, a mentőcsomagot szükség esetén republikánus támogatás nélkül is megpróbálják elfogadtatni a törvényhozásban. Chuck Schumer, a Demokrata Párt szenátusi frakcióvezetője kedden leszögezte: szeretnének együttműködni a republikánusokkal a törvény kétpárti elfogadása érdekében, „de ha muszáj, akkor akár nélkülük is”.
Hasonlóan nyilatkozott pénteken Biden, kiemelve: a legtöbb gazdasági szakember úgy véli, hogy még ennél is több pénzre lehet szükség. Jen Psaki, a Fehér Ház sajtófőnöke a hétfői találkozót követően megismételte az elnök nyilatkozatát, miszerint a mentőcsomag veszélye nem az, hogy túl nagy, hanem az, hogy még mindig túl kicsi. A terv értelmében ebből a pénzből finanszíroznák a nemzeti oltási programot, valamint sok alacsony jövedelmű amerikai 1400 dollár értékű csekket kapna. Elemzők szerint a szenátorok és Biden hétfői találkozója arra utal, hogy a republikánusok közt vannak olyanok, akik a Biden-adminisztrációval való együttműködést szorgalmazzák.
(MTI)