Amerikai donorok – kik pénzelik a két nagy párt kampányát?
Soroson túl is van élet: elképesztő összegek mozdulnak meg, a világ legvagyonosabb milliárdosai rengeteget költenek kedvencük kampányára. De kik is ezek a nagylelkű támogatók? Mutatjuk!
Pedig Donald Trump fiókjának felfüggesztése után sokan kettős mércét kiáltottak...
Felfüggesztette a Twitter Ali Hámenei iráni legfelsőbb vezető legalább egyik Twitter-fiókját. Az ajatollah arról töltött fel sokat sejtető képet, ahogy egy Donald Trump volt amerikai elnöknek tűnő alak golfozik, miközben egy repülőgép, vagy drón árnyéka vetül rá – írja a Magyar Nemzet.
„A bosszú elkerülhetetlen. Szolejmani gyilkosát, és a férfit, aki kiadta a parancsot, utoléri a megtorlás. A bosszú bármikor lecsaphat” – írta a képhez.
Ezzel arra utalhatott, hogy múlt év januárjában egy amerikai dróncsapás Bagdad közelében végzett Kászem Szolejmanival, az iráni Forradalmi Gárda befolyásos parancsnokával. Akkor válaszként a perzsa állam amerikai bázisokat rakétázott Irakban, de további megtorlást is ígért. Valószínűleg szavaival tehát erőszakra buzdított, ezzel sértette meg a szabályokat. Az iráni médiában egyébként gyakorta megjelennek hasonló karikatúrák, poszterek. Ez a kép Donald Trumppal és Mike Pompeo volt amerikai külügyminiszterrel a célkeresztben például a Fars hírügynökség oldalán jelent meg.
Ali Hámeneinek – és más vezető iráni politikusoknak – több Twitter-fiókja is van, többek között fárszi, urdu, angol, orosz és spanyol nyelven. Úgy tűnik, a tiltás nem mindegyiket érinti. Az országban egyébként hivatalosan tiltott a legnagyobb amerikai közösségi hálózatok használata.
Az ajatollah fiókjának felfüggesztése már korábban is felmerült, Donald Trump amerikai elnök fiókjainak törlése után pedig sokan kettős mércét kiáltottak. A bírálók megjegyzik, az iráni legfelsőbb vezető gyakorta fogalmaz meg antiszemita kijelentéseket, Izraelt például nevezte „rákos daganatnak”, amelyet „el kell pusztítani”, valamint sürgette, hogy Ciszjordániát fel kell fegyverezni.
Nyitókép: MTI/EPA/