A békemegállapodás ellen tiltakozókat vettek őrizetbe Jerevánban

2020. november 11. 13:26

Tüntetők százai követelték Nikol Pasinján kormányfő távozását.

2020. november 11. 13:26
null

Az örmény rendőrség őrizetbe vett szerdán Jerevánban egy ellenzéki vezetőt és több más tüntetőt, akik a hegyi-karabahi konfliktus lezárásáról kötött megállapodás ellen tiltakoztak. A Köztársaság téren tüntetők százai követelték Nikol Pasinján kormányfő távozását. Szemtanúk szerint a megmozdulás résztvevői, mielőtt őrizetbe kerültek volna, azt skandálták, hogy „Nikol áruló”. A tömeg összecsapott a rendőrökkel, akik megpróbálták őrizetbe venni a tüntetőket. Egyes tévécsatornák élőben közvetítették az eseményeket.    

„Nem lehet az egész országot őrizetbe venni”

A Virágzó Örményország Pártjának egyik képviselője, Arman Abovján azt kiabálta, hogy nem lehet az egész országot őrizetbe venni. A hegyi-karabahi konfliktus miatt október 27-ét követően Örményországban statáriumot rendeltek el, amelynek értelmében tilos utcai gyűléseket tartani. Hírügynökségi jelentések szerint 17 politikai párt szervezte a szerdai gyűlést, amelyen távozásra szólították Pasinjánt, mert aláírta a tűzszüneti megállapodást. Az őrizetbe vettek között van Gagik Carukján, a Virágzó Örményország Pártjának vezetője – derült ki egy párttársa Facebookra feltett üzenete szerint.    

Azerbajdzsánban széles körben győzelemként ünnepelték a heves harcokat lezáró megállapodást, amelynek eredményeképpen az azeri erők visszafoglalták az 1990-es háborúban elvesztett területek jelentős részét. Örményországban ugyanakkor tiltakozók tömege dúlta fel a kormányzati épületeket és árulásnak minősítette a megállapodást. Az örmény védelmi minisztérium és a hadsereg vezérkara kedden bejelentette, hogy teljesítik a megállapodás feltételeit. Felszólították azonban az embereket, hogy tartózkodjanak a helyzet további romlását célzó cselekményektől. Armen Szárkiszján államfő bejelentette, hogy politikai konzultáció kezdődik a kialakult helyzet megvitatására.

(MTI)

Fotó: A hegyi-karabahi fegyveres konfliktus lezárásáról szóló megállapodás ellen tüntetőt vesznek őrizetbe rendőrök Jerevánban 2020. november 11-én, két nappal azután, hogy Nikol Pasinján örmény miniszterelnök Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnökkel és Vlagyimir Putyin orosz államfővel megállapodást írt alá a hegyi-karabahi fegyveres konfliktus lezárásáról. MTI/AP/Dmitrij Loveckij

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kofidisz Fapadopulosz visszatért
2020. november 11. 18:09
"Örményországban is jelen van a Nyílt Társadalom Alapítványok hálózata, amely 1997-es alapítása óta 53 millió dollárt költött projektjeire. A 2018-as helyi, jelszavait tekintve demokratikus és korrupció-ellenes "bársonyos forradalom" is élvezte az Open Society Foundations - Armenia támogatását, a hatalomra kerülő Nikol Pasinjan kormányába pedig többen is bekerültek Soros helyi emberei közül. Örményország Biztonsági Tanácsának vezetője például Armen Grigorjan lett, aki korábban a Soros által finanszírozott Transparency International projekt-koordinátora volt. A diaszpóra-ügyi miniszter-helyettes pedig a Soros-alapítvány egy korábbi munkatársa, Babken Ter-Grigorjan lett."
Kofidisz Fapadopulosz visszatért
2020. november 11. 18:03
Hegyi-Karabah elvesztése a soros hálózat ajándéka az örmény nép számára. Érthetetlen, miért nem örülnek neki. Hálátlan népség. "A Jelk liberális pártszövetséget vezető, 42 éves Pasinján, a hatalmon lévő Köztársasági Párt ellen tízezres tömegeket megmozgató tüntetések szervezője pénteken bejelentette, hogy bojkottálnak minden parlamenti választást, ha a jövő héten nem őt választják meg ügyvezető kormányfőnek. A jereváni parlament a tervek szerint május 1-jén választ új kormányfőt. ... Örményországban (2018) április első felében kezdődtek el a Pasinján szervezte tömegtüntetések, tiltakozásul az ellen, hogy a kormányzó köztársasági párt az államfői posztot tíz éven át betöltő, oroszbarát Szerzs Szargszjánt válassza kormányfővé. A volt államfő gazdasági teljesítményével elégedetlen ellenzék úgy vélte, az időközben életbe lépett, a kormányfői jogköröket kiterjesztő alkotmánymódosítás csakis Szargszján hatalmon maradását szolgálja. Az április 17-én kormányfővé választott volt államfő a tiltakozások hatására hat nap után lemondott posztjáról, s helyére ügyvezető kormányfőnek közeli szövetségesét, Karen Karapetján volt kormányfőt választották meg."
kisgul
2020. november 11. 14:53
Nem tudom van e ott kötelező sorkatonaság?
Kormánypárti1
2020. november 11. 14:41
Na ilyenkor merül föl a világ elmeállapotának megroggyanása.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!