Von der Leyen: Az Európai Unió ambiciózus szabadkereskedelmi megállapodásra törekszik Indiával

2020. július 15. 17:51

A brüsszeli testület elnöke hozzátette, hogy a megállapodáshoz Indiának alkalmazkodnia kell az uniós követelményekhez.

2020. július 15. 17:51

Az Európai Unió ambiciózus szabadkereskedelmi megállapodásra törekszik Indiával – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szerdán, a Narendra Modi indiai miniszterelnökkel tartott uniós videótanácskozás utáni sajtótájékoztatón. A brüsszeli testület elnöke hozzátette, hogy egyelőre még nem tartanak az egyezmény aláírásánál, azonban a magas szintű kereskedelmi és beruházási párbeszéd egyre közelebb viszi a feleket a közös értékeken alapuló szabadkereskedelmi megállapodás felé, miközben stratégiai partnerségüket is még jobban megerősítik. Emlékeztetett azonban arra is, hogy a megállapodáshoz Indiának alkalmazkodnia kell az uniós követelményekhez és a tisztességes piaci versenyfeltételekhez is. Hozzáfűzte: „Az EU és India a világ két legnagyobb demokráciája, így együtt kell előmozdítanunk a jogállamiságot, az emberi jogok érvényesülést és a multilateralizmust”.

Charles Michel, a 27 uniós tagállam vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke a videokonferencia után elmondta, hogy Indiának és EU-nak közös értékei vannak: a jogállamiság, az emberi és a szabadságjogok tisztelete. „India nemcsak gazdasági, de politikai partnerünk is. Együtt küzdünk a sikeres globalizációért és egy olyan világért, amely befogadó, demokratikus, és a szabadságjogokra épül” – hangsúlyozta.

Michel kitért arra is, hogy míg az unió India legfontosabb kereskedelmi és beruházási partnere, addig India az EU külkereskedelmének csak 2 százalékát képviseli. „Mivel ezen a területen nagy a lehetőség a jövőbeli gazdasági növekedésre, megegyeztünk, hogy javítjuk a feltételeket a kereskedelem és a beruházás területén” – mondta. A vezetők a tanácskozás folyamán megerősítették elkötelezettségüket a párizsi éghajlatvédelmi egyezmény végrehajtásával, a globális béke és biztonság védelmével, illetve a terrorizmus és a radikalizálódás elleni harccal kapcsolatban.

(MTI)

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
llnnhegyi
2020. július 16. 13:44
Ursula! Kina,Oroszország, USA nem alkalmasabbak?!
pollip
2020. július 15. 19:20
Ez nem keleti nyitás?
zsiráf
2020. július 15. 18:24
Futnak a pénzük után, mert a britek már rég tárgyalnak velük, a törökökkel meg majdnem meg is állapodtak.
néhai Ch.Pilot
2020. július 15. 18:13
"Az EU és India a világ két legnagyobb demokráciája..., 1. Ezt hogy számolta ki? 2. Ezt mi bizonyítja? "... így együtt kell előmozdítanunk a jogállamiságot, az emberi jogok érvényesülést és a multilateralizmust." vagyis a világvégét közvetlenül megelőző teljes káoszt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!