Ez nem „cserbenhagyásos evangelizáció” – interjú a Ferenc pápa nevét viselő kávézó alapítóival
„Isten sosem fárad bele a megbocsátásba” – ha csak annyit ér el a Café Francesco, hogy ez a falára írt üzenet bevésődik a szívekbe, már megérte.
A pápa sokkal jobban szereti a gyűrűcsókot kis csoportokban, ahol a fertőzésveszély kisebb.
Higiéniai okokból – a gyűrűcsók általi fertőzéstől tartva – húzta el a kezét a pápa a hívők elől – magyarázta csütörtökön a Vatikán szóvivője, aki szerint a szentatya ezzel nem a saját, hanem az emberek megfertőzését akarta elkerülni.
Alessandro Gisotti elmondta, hogy a pápa higiéniaiokokból húzta el a kezét hétfőn Loretóban a több tucat sorban álló hívő üdvözlését fogadva, hogy ne tudják megcsókolni a gyűrűjét.
A jelenetről készült felvétel vírusként terjedt az interneten, konzervatív bírálói szerint Ferenc pápa „gorombán” semmibe vette a hagyományokat és az előtte tisztelegni kívánókat.
Gisotti csütörtökön elmondta, hogy éppen most beszélt erről a pápával, mire az egyházfő azt válaszolta, hogy szó sincs ilyesmiről. „A szentatya indíttatása igen egyszerű volt: a higiénia” – mondta Gisotti újságíróknak. „Nem a saját, hanem az emberek megfertőzését akarta elkerülni”.
A püspök, illetve a pápa gyűrűje megcsókolása évszázadok óta hagyomány, a tisztelet és az engedelmesség jele. Gisotti elmondta, hogy Ferenc pápa sokkal jobban szereti a gyűrűcsókot kis csoportokban, ahol a fertőzésveszély kisebb, mint ahogyan szerdán tette, amikor maroknyian üdvözölték az általános kihallgatása után. Többen meghajoltak megcsókolni a gyűrűjét, és a pápa ezúttal nem húzta el a kezét.
Ferenc pápáról tudni, hogy szívesen magához öleli a kisbabákat, akiket csókra nyújtanak neki és - fittyet hányva a fertőzésre - iszik az idegenek által felkínált kulacsokból, amikor bent áll vagy kiszáll a papamobiljából.
(MTI)