„Ilyenben még nem volt részem” – másodpercekig tartó szabadesés, pánik a magyar válogatott repülőgépén
Tombolt a vihar, ezért komoly rutinra volt szüksége a pilótának.
A szaúdi ügyészség halálbüntetést kért csütörtökön öt vádlottra az ország isztambuli főkonzulátusán október elején meggyilkolt újságíró halála miatti büntetőperben.
Nem szabad átpolitizálni a Szaúd-Arábia isztambuli főkonzulátusán október elején meggyilkolt Dzsamál Hasogdzsi kormánykritikus újságíró halálának ügyét, amely immár a szaúdi igazságszolgáltatásra tartozik – jelentette ki Ádel al-Dzsubeir szaúdi külügyminiszter csütörtökön Rijádban újságírók előtt.
„Az ügy átpolitizálása mindössze további súrlódásokat okozna az iszlám világban, míg a királyság annak egységét akarja” – hangsúlyozta a tárcavezető.
Mint mondta, továbbra is vannak még megválaszolatlan kérdések a gyilkossági ügyben, de Ankara három alkalommal is elutasította Rijád kérését, hogy szolgáltasson bizonyítékot Hasogdzsi halálának Törökország által felvázolt verziójához.
A miniszter ugyanakkor elutasította az Ankara által szorgalmazott nemzetközi vizsgálatot. Szaúd-Arábiának független bírósági rendszere van, amely képes az ilyen gyilkossági ügyeket feldolgozni – mondta. Hangsúlyozta: Rijád a kezdetektől fogva azt mondja, hogy bárki vett részt a Hasogdzsi-gyilkosságban, azt bíróság elé állítja.
Dzsubeir kijelentette: Mohammad bin Szalmán szaúdi trónörökösnek semmi köze az újságíró meggyilkolásához. Újságírók esetleges nemzetközi szankciókat firtató kérdésére a miniszter azzal válaszolt: különbség van aközött, hogy egyes embereket büntetőintézkedéssel sújtanak, vagy a szaúdi kormányt teszik felelőssé.
„Hibák előfordulnak (...), néha az emberek túllépik hatáskörüket” – mondta Dzsubeir. Mindemellett kijelentette: a szunnita királyság intézkedéseket tett, hogy ilyen jellegű művelet ne fordulhasson elé újra.
A szaúdi külügyminiszter szót ejtett a jemeni polgárháborúról is, amelyben a Rijád vezette arab koalíció az ország nemzetközileg elismert kormányát támogatja síita lázadókkal szemben. Dzsubeir hangsúlyozta: a királyság támogatja az ENSZ égisze alatt zajló békefolyamatot és a világszervezet jemeni különmegbízottjának erőfeszítéseit.
„Elkötelezettek abban, hogy leszállítsanak minden szükséges humanitárius támogatást a jemeni testvéreiknek” – tette hozzá.
A szaúdi ügyészség halálbüntetést kért csütörtökön öt vádlottra az ország isztambuli főkonzulátusán október elején meggyilkolt újságíró halála miatti büntetőperben. A vádirat szerint az öt vádlott a főkonzulátuson méreginjekcióval meggyilkolta, majd feldarabolta a The Washington Post szaúdi újságíróját, a testrészeit kivitték az épületből. Az áldozat maradványait továbbra is keresik – közölte az államügyész helyettese újságírókkal.
Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter később bírálta a nyilatkozatot, mondván az nem teljesen kielégítő.
(MTI)