Cselekvési tervet készít a spanyol kormány az érkezők megfelelő ellátására

2018. július 24. 21:13

A tárcavezető hangsúlyozta: munkájuk négy pillére a humanitárius segítségnyújtás, a gazdasági migráció kezelése, az integráció és befogadás, továbbá a jelenlét az európai közösségi politikában. Consuelo Rumí migrációügyi államtitkár a tanácskozáson arról beszélt, hogy céljuk egy olyan „mentális fordulat” végrehajtása, amelyre szerinte szüksége van az Európai Uniónak.

2018. július 24. 21:13

Cselekvési tervet készít a spanyol kormány a földközi-tengeri migrációs útvonalon a partjaikra érkezők megfelelő ellátása érdekében – közölte Magdalena Valerio munkaügyi, migrációs és társadalombiztosítási ügyekért felelős miniszter egy madridi háttérbeszélgetésen kedden.

A Földközi-tenger nem válhat tömegsírrá, ahol minden nap a háború és a nyomor elől menekülő emberek veszítik életüket” – fogalmazott a szocialista politikus. Tájékoztatása szerint a hamarosan elkészülő és a kabinet elé kerülő tervben egyebek mellett meg kívánják erősíteni a kormánnyal együttműködő nem kormányzati szervezetek (NGO) erőforrásait.

A terv konkrét intézkedéseit egyelőre nem ismertette, de az elhangzott, hogy várhatóan rendkívüli költségvetési forrást rendelnek majd megvalósításához. A tárcavezető hangsúlyozta: munkájuk négy pillére a humanitárius segítségnyújtás, a gazdasági migráció kezelése, az integráció és befogadás, továbbá a jelenlét az európai közösségi politikában. Consuelo Rumí migrációügyi államtitkár a tanácskozáson arról beszélt, hogy céljuk egy olyan „mentális fordulat” végrehajtása, amelyre szerinte szüksége van az Európai Uniónak.

„Ha nem nézünk Afrikára, nem oldjuk meg a helyzetet” – jelentette ki, hozzátéve, hogy a migrációs áramlást nem lehet megállítani, amíg a kibocsátó országokban „a helyzet olyan, amilyen”. Az államtitkár bírálta az előző, konzervatív spanyol kormányt, hiányolva a szükséges intézkedések meghozatalát. A minisztériumi dokumentációban fellelhető előrejelzések szerint legalább egy éve tudható, hogy ez a helyzet, az érkezők számának növekedése elő fog állni – jegyezte meg.

Az uniós part- és határvédelmi ügynökség (Frontex) a múlt héten közölt jelentése szerint júniusban Spanyolország volt a legfőbb belépési Európába, ahol összesen 6400 embert regisztráltak, 166 százalékkal többet, mint tavaly ugyanebben a hónapban. A Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) pedig arra is felhívta a figyelmet, hogy továbbra is a Földközi-tenger számít a legveszélyesebb migrációs útvonalnak, ahol ebben az évben összesen 2186-an vesztették életüket.

(MTI)

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Magnólia
2018. július 25. 12:23
Amennyiben most készítik a cselekvési tervet, akkor már régen rossz. Előbb cselekszenek, és később gondolnak arra, mit, hogyan, mikor, miből. A 6000 EUR igen csekély összeg lesz, hiszen a bevándorlókat el is kell majd tartani és nem egy-két évig. A saját munkanélküli százezreivel mit fognak kezdeni? Na ők fognak majd hőbörögni, és akkor lesz majd nemulass. Katalónia meg újra nekikezd az önállóságnak, hiszen a leggazdagabb régió. Érdekes évek következnek a spanyoloknál.
balsors
2018. július 25. 10:25
Gyuribá seggében.
Spiltyu
2018. július 25. 07:20
Mintha csak Matteo Renzit hallanám... Vajon ők meddig húzzák?
figyelő4322
2018. július 25. 06:50
Consuelo Rumi igazat állit, hogy az EU - ban mentális fordulatra van szükség. Persze ő éppen fordítva ül a lovon, hiszen arra van szükség, hogy mindenki Európa védelmére koncentráljon, ne pedig a kontinens földjének és népének kiárusiítására. Persze véleményem abban áll, hogy kitaláltam a spanyolviaszt. Ezt a tennivalót már mindenki tudja, csak sok nyomorult, áruló nyugat-európai vezető még az anyját is eladná Júdás néhány ezüstjéért.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!