Egész Európát anarchiába süllyesztheti Ilaria Salis: a magyarverő nő új antifasizmust sürget
„Ez egy társadalmi és politikai kihívás. Egy európai, internacionalista kihívás” – mondta az EP-képviselő.
Az olasz belügyminiszter odaszúrt Macron francia elnöknek is, akinek a menekültkvóták értelmében szívesen lepasszolna még kilencezer menedékkérőt.
Magyarország a külső határvédelem biztosításában nyújt segítséget Olaszországnak – mondta Matteo Salvini olasz belügyminiszter, a Liga olasz kormánypárt politikusa a La7 tévéadó műsorában kedd este.
Matteo Salvini az új olasz kormány migrációs politikájáról nyilatkozott az olaszországi kikötőkből kitiltott Aquarius hajó ügye kapcsán a kereskedelmi tévé Nyolc és fél című politikai háttérműsorában. Elmondta, hogy kedden a francia, a német, a magyar és az osztrák kollégájával is egyeztetett telefonon.
A műsorvezető újságíró azt kérdezte tőle, biztos-e abban, hogy megfelelő barátokat választott az olaszok érdekeinek védésére, ha Magyarország nem vesz át menedékkérőket Olaszországtól.
A Liga politikusa úgy válaszolt, a menedékkérők áthelyezésében Franciaország magatartása volt eddig a legméltánytalanabb, mivel Párizs az általa vállalt majdnem tízezres kvótából eddig 640 menedékkérőt vett át. „Emmanuel, ha tényleg arany szíved van, már holnap átküldünk neked további kilencezret!” – üzente Emmanuel Macron francia elnöknek, aki korábban cinikusnak nevezte az olasz kormányt az Aquarius kitiltása miatt.
Salvini kijelentette: az új olasz kormány azokat akarja segíteni, akiknek joguk van Olaszországban tartózkodni, és el akarja távolítani azokat, akiknek ehhez nincsen joguk. Az Olaszországba érkező száz migránsból csak hét az „igazi menekült” – tette hozzá.
Hangsúlyozta: azzal, hogy Róma nemet mondott egy nem kormányzati szervezet (NGO) mentőhajójának kikötésére, az illegális bevándorlás központi témává vált Európában, és a változást javasló Olaszország a vita középpontjába került „hasznos távlatokat nyitva meg”.
Az SOS Mediterranée és az Orvosok Határok Nélkül (MSF) civilszervezetek működtette hajónak – 629 migránssal a fedélzetén – Olaszország hétfőn tagadta meg a kikötést.
Salvini megjegyezte, hogy a Földközi-tengeren egyetlen olasz NGO vagy olasz felségjelzésű hajó sem tevékenykedik: „külföldi zászlók alatt, külföldi legénységgel, külföldről finanszírozott szervezetek”, amelyek mindenkit Olaszországba hoznak. Megjegyezte, hogy az NGO-k közül többet Soros György alapítványa finanszíroz, amely migránsokkal akarja megtölteni Európát.
Olasz sajtóértesülések szerint az Aquarius miatti francia bírálatok után a római kormány egyenesen azt mérlegeli, hogy lemondja Giuseppe Conte miniszterelnök péntekre tervezett párizsi látogatását.
(MTI)