A román elnök a NATO fekete-tengeri jelenlétének erősítését szorgalmazza

2017. október 09. 11:22

A NATO fekete-tengeri jelenlétének erősítését szorgalmaztaa NATO bukaresti közgyűlésén Klaus Iohannis román államfő. Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szerint a védelmi szövetség „kötelezettségvállalásainak arányában” megerősítette jelenlétét a Fekete-tenger térségében, Oroszországot pedig nem kell elszigetelni.

2017. október 09. 11:22

Klaus Iohannis román államfő a NATO keleti szárnyának, főleg a fekete-tengeri térségnek a megerősítését szorgalmazta az észak-atlanti szervezet parlamenti közgyűlésének Bukarestben zajló 63. ülésszakán, hétfőn.

Oroszországgal kapcsolatban a román elnök hosszú távú, átfogó NATO-stratégiát sürgetett, amelynek szerinte a párbeszédet, illetve a védelem megerősítését és az elrettentést is magában kell foglalnia.

Az ülésszak megnyitóján Jens Stoltenberg NATO-főtitkár üdvözölte Románia szerepvállalását a NATO koszovói és afganisztáni misszióiban, illetve azt, hogy Románia a GDP két százalékára növelte védelmi költségvetését.

A NATO-t aggasztja a határainál megnövekedett orosz katonai jelenlét, amit nem hagy válasz nélkül az észak-atlanti szervezet, ugyanakkor párbeszédre törekszik Oroszországgal, nem akar újabb hidegháborút – mondta Stoltenberg.

A főtitkár beszámolt arról, hogy a védelmi szövetség „kötelezettségvállalásainak arányában” megerősítette jelenlétét a Fekete-tenger térségében, válaszul az Ukrajna elleni orosz akciókra kanadai, román, olasz és bolgár pilóták közösen járőröznek a térségben.

„Oroszország a szomszédunk, itt van és itt is marad, nem akarjuk elszigetelni, a NATO nem akar újabb hidegháborút, megelőzni, nem kirobbantani akarunk konfliktusokat” – hangoztatta a NATO főtitkára.

A NATO 29 tagországának csaknem 270 törvényhozási képviselője, valamint 12 partnerország küldöttsége és a társult országok megfigyelői vesznek részt a NATO parlamenti közgyűlésének bukaresti ülésszakán.

(MTI)

 

 

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Oldgóbé
2017. október 09. 13:31
Az első mondattal egyetértek. A második hogyan jön ide???
Mindjárt
2017. október 09. 13:01
Magyarország EU és NATO tag. Egyik tagságot se erőltette senki se Magyarországra hanem Magyarország kérte, hogy felvegyék EU és NATO tagnak. Vitathatatlan, hogy EU rőszakos és túllépi hatáskörét, különösen a migránsok ügyében de ki lehet lépni. UK a Brexit-et választotta amikor elhatározta, hogy nem hajlandó elviselni az EU önkényeskedését. NATO is önkéntes. Ha Magyarország ki akarna lépni akkor azt Bármikor megtehetné. Ha a tagságot választjuk akkor ideje nem Putyin seggét nyalni hanem részt venni a NATO védelmében. http://i2.cdn.turner.com/cnn/2016/images/04/15/nato-3_custom1.jpg?iid=EL Ezen az ábrán, Magyarország alulról a harmadik, fentről a 26-ik NATO kötelezettsége teljesítésében. Románok, fentről a 9-ik helyen vannak. Ismétlem, nem kötelező se az EU se a NATO tagság de ha tagok akarunk leni akkor válaljuk a felelőséget is. A roman elnök már volt a fehér házban ahol szövetségesként fogadták. Putyin szarával a képén akar a vajda a fehér házba menni?
crydog
2017. október 09. 12:47
román fosás az oroszoktól..
még fokozza
2017. október 09. 11:53
Akié a Krím, azé a Fekete-tenger.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!