Hány szír migránst lehetne hazaküldeni Európából? Mutatjuk!
Miközben a kormányok óvatosságra intenek, Európa-szerte egyre többen vetik fel, hogy itt az ideje az Aszad-rezsim elől elmenekült szíriaiaknak visszatérni az országukba.
A miniszterelnök belbiztonsági tanácsadója az állami hírtévében beszélt arról: egyre erőszakosabban reagálnak a migránsok arra, ha valaki akadályozza őket abban, hogy tovább haladjanak úti céljuk felé.
Egyre erőszakosabbak a migránsok – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az elmúlt napokban magyarországi táborokban tapasztaltak alapján az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában. Bakondi György felidézte, hogy az elmúlt időszakban egyre gyakoribb lett a migránsok erőszakos fellépése.
A múlt héten Kiskunhalason tiltakoztak csoportokban verődve a migránsok több napon keresztül. Fizikai erőszak is történt: múlt kedden az egyik afgán migráns egy másik társa füléből kiharapott egy darabot. Hétfőn a békéscsabai Menekültügyi Őrzött Befogadó Központban (MÖBEK) kezdett tiltakozásba migránsok egy csoportja. Ott nem történt fizikai erőszak, bevándorlási, menekültügyi dolgozóknak és rendőröknek délutánra sikerült helyreállítania a rendet.
A belbiztonsági főtanácsadó az M1 műsorában kitért arra, hogy a migránsok elhelyezésére vannak nyílt táborok, például Bicske és Vámosszabadi. Továbbá van három zárt, őrzött befogadóközpont Békéscsabán, Kiskunhalason és Nyírbátorban. Utóbbiakba azok kerülnek, akiket például illegális határátlépés miatt fogtak el a hatóságok. Ők kiutasításuk megakasztása érdekében nyújtottak be menedékkérelmet, és annak elbírálásáig vannak a zárt a táborban.
Márpedig ők minél előbb szeretnének tovább menni Nagy-Britanniába vagy Németországba, és aki ebben akadályozza őket, az ellen fellépnek, és egyre agresszívebben – fejtette ki Bakondi György. Hozzátette: a jogszabályokat semmibe vevő migránscsoportok ellen határozottan fognak fellépni, ugyanis a törvények mindenkire vonatkoznak, az itt lévő migránsokra is.