Megértést vár pénzéért cserébe Kína

2011. november 03. 16:03

Az eurózónának nyújtott kínai támogatás elérheti a 100 milliárd dollárt, de a segítségért cserébe Kínának feltételei vannak.

2011. november 03. 16:03

Az eurózónának nyújtott kínai támogatás elérheti a 100 milliárd dollárt. A segítségnek azonban van két feltétele – mondta csütörtökön Li Daokui, a kínai központi bank monetáris politikáért felelős bizottságának tagja a Le Figaro című francia napilapnak adott interjúban.

Egyik feltételként az euróövezeti mentőalap, az eurósánc (EFSF) hatékonyságát jelölte meg. „Az EFSF-nek hatékonynak, hasznosnak kell lennie az európai helyzet stabilizálásának támogatásában. Peking meg akar győződni arról, hogy működik a mechanizmus” – fogalmazott. „Semmi nem lenne Kína számára rosszabb annál, mint támogatni olyasmit, ami kudarcba fullad”.

A másik feltétel „a felkínált garanciákra vonatkozik, miután nem zárható ki, hogy a mechanizmus nem működik”. Li Daokui azt is mondta: „ha Kína befektet és támogatja Európát, érthető, hogy az érdekeit illetően egy kicsit nagyobb megértést vár el”.

 

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
cutcopy
2011. november 04. 07:35
"Megértést vár pénzéért cserébe Kína" Én nagyon megértő tudok lenni mennyit is fizetnek érte óránként..?
HSL
2011. november 03. 18:32
egy napon majd kérünk tőled egy szívességet...
simonvitéz
2011. november 03. 17:45
akkor most kinai gyarmat is leszunk? kicsit a xvi sz. magyar jobbagyhoz hasonlo a helyzetunk, akihez hetfon ment a habsburg adoszedoje, kedden a toroke, szerdan az egyhaze, csutortokon a foldesure, penteken az erdelyi fejedeleme, szombaton a mezovarose, vasarnap meg leszopta magat.
Helló Leó!
2011. november 03. 17:40
Olyan egyszerű pedig a megoldás (elviekben): a protekcionizmus. Idézet a Wikipediaról: A protekcionizmus a külgazdaság hatásai ellen védekező gazdaságpolitika. Eszközei a védővámok, az importkvóták, adókedvezmények, az állami intervenció az árupiacokon, a különféle, importot gátló kormányzati intézkedések, a belgazdaság termelőit védő dömpingellenes rendelkezések, a valutaárfolyamok. Éles ellentéte a szabadkereskedelemnek, ahol minden korlátot leépítenek, ami a nemzetközi kereskedelmet gátolhatja. Védővámot minden Kínából behozott termékre!!! (A gyakorlatban persze Kína halálra szívatna minket cserébe...)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!