Az orosz agressziókat nem menti se Koszovó, se Irak, se Líbia, egyetlen a Nyugat által elkövetett nemzetközi jogszegés sem
A cél a történelem kezdete óta ugyanaz a hadviselésben: a győzelem, az akarat rákényszerítése az ellenségre.
A Kadhafihoz hű erők szerda délelőtt visszafoglalták Rasz Lanufot, a líbiai kőolajexportban is fontos szerepet játszó, stratégiai fontosságú kikötővárost. A lázadók kezdenek fáradni és úgy érzik, a Nyugat magukra hagyta őket - írja a Népszabadság.
A Kadhafihoz hű erők szerda délelőtt visszafoglalták a stratégiai fontosságú kikötővárost Rasz Lanufot. A lázadók kénytelenek voltak visszavonulni. Szemtanúk szerint a lázadók között pánik tört ki, miután tudomásul kellett venniük, hogy a nyugati szövetség légiereje nem siet a segítségükre.
Szerdára virradóra ugyanis kevesebb bevetést hajtottak végre a líbiai légtérben. A Guardian tudósítója szerint a lázadók dühösek, és úgy érzik, a Nyugat magukra hagyta őket. A tudósító szerint a lázadók fáradnak: hetek óta ugyanazon a tengerparti úton mennek előre, majd menekülnek vissza, amikor a kormányerők kerekednek felül.
Az amerikai kormány nem zárja ki a líbiai felkelők felfegyverzését mint olyan eszközt, amely elősegítheti Moammer Kadhafi több mint négy évtizedes kormányzásának végét - jelentette ki kedden a CBS televíziónak nyilatkozva Susan Rice amerikai ENSZ-nagykövet. Rice szerint Kadhafi nem adta jelét annak, hogy folytatódó nemzetközi nyomás nélkül hajlandó lenne távozni a hatalomból. Az USA mindenesetre óvatos, ezért különmegbízottakat küld Bengáziba, hogy kiderítse, kik a lázadók és érdemes-e nekik fegyert adni. A Guardian Líbiában tartózkodó tudósítója szerint semmilyen jele annak, hogy az Al-Kaida aktívan támogatná a felkelőket.
Londonban Hillary Clinton amerikai külügyminiszter azt közölte, szerinte az ENSZ 1973-as határozata alapján törvényes lenne a felkelők felfegyverzése. Korábban John McCain is felszólította az amerikai kormányt, hogy fegyverezze fel a líbiai ellenzéket. A republikánus szenátor most pedig bírálta Obamát, amiért a Kadhafi-rendszer ellen folyó katonai műveleteket a civilek és a humanitárius segélyezés védelmére korlátozza.