Jó, de miért nem inkább Magyar Péter ül be a parlamentbe a derék Fekete-Győr András helyett?
Legalább attól kezdve jobban odafigyelne mindenki, miket beszélget a másikkal, mert hátha nem csak az országgyűlési naplóban látná viszont a szavait.
Tovább folytatódik a hivatalos személy elleni erőszakkal vádolt ellenzéki politikusok pere.
Sem a vádlottak, sem az ügyészség nem nyugodott bele a bukott Momentum-elnök Fekete-Győr András és a volt DK-s, immár szintén momentumos Szarvas Koppány Bendegúz ellen, hivatalos személye elleni erőszak vádjával indult per elsőfokú ítéletébe, amelyet a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) hirdetett ki május 26-án.
A két ellenzéki politikus ellen a 2018 december 12-i, és 13-i, a túlóratörvény elleni, Kossuth téri tüntetések miatt emeltek a vádat, miután pirotechnikai eszközöket és egyéb tárgyakat dobáltak a Parlament épületének biztosítását végző rendőrök felé, sőt, Szarvas Koppány Bendegúz dulakodott is a rendőrökkel. Az eljárás során a két politikus nem tagadta, hogy dobáltak a tüntetésen, de azt már vitatták, hogy füstgránátokat hajítottak volna a rendőrök felé, és hogy akadályozták volna a munkájukat.
A május végén kihirdetett ítéletben a PKKB
Szarvas Koppány Bendegúzt bűnösnek mondta ki, és ezért két év, végrehajtásában három évre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte. Fekete-Győr Andrást ugyanakkor felmentették a vád alól.
A vádhatóság már a tárgyaláson bejelentette fellebbezését, Szarvas Koppány Bendegúz esetében a büntetés súlyosítása miatt, míg Fekete-Győrnél a bűnösség megállapítása érdekében. A Fővárosi Főügyészség kérdésünkre ezt megerősítette, de jelezték, hogy az indoklással ellátott ítélet még nem érkezett meg hozzájuk. Ennek birtokában nyújtják be fellebbezésük részletes indoklását.
A vádlottak ugyanakkor három nap gondolkodási időt kértek az ítélethirdetés után. Ahogy a Momentum sajtóosztályától most megtudtuk, – és ahogy borítékolható volt – Szarvas Koppány Bendegúz felmentésért fellebbezett. Ugyanakkor párttársa sem elégedett az ítélettel,
Fekete- Győr András is fellebbezést nyújtott be, méghozzá azért, hogy a bíróság ne bizonyítottság, hanem bűncselekmény hiányában mondja ki ártatlannak.
Mindez megerősíti, hogy az eljárás másodfokon folyatódik majd a momentumos politikusok ügyében.
Nyitókép: A momentumos politikusok a bíróságon (Fotó: Ficsor Márton/Mandiner)