Csányi Sándor, Eb-értékelés, Karácsony programja, Tusk visszatérése, Afganisztán és emberi jogok – itt az új Mandiner hetilap!

2021. július 15. 12:00

Hogyan értékeli Csányi Sándor MLSZ-vezető a magyar válogatott teljesítményét? Mivel járna Karácsony Gergely minap ismertetett gazdasági csomagja? Mi okozza a soha nem látott mértékű építőanyag-drágulást? Nők Magyarországért Díj, délvidéki sebek, emberi jogok, lengyel körkép és felvidéki kastélyrekonstrukció – megjelent a Mandiner hetilap!

2021. július 15. 12:00
null

Budapest a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott labdarúgó-Európa-bajnokság egyetlen olyan rendezővárosa volt, amely telt házas mérkőzéseket vállalt, s ezzel az egész kontinens figyelmét magára irányította. „A világszínvonalú esemény lebonyolítását sokan dicsérték, a Puskás Aréna az Európa-bajnokság legkedveltebb létesítménye lett" – mondja lapunknak adott exkluzív interjújában Csányi Sándor. Hogyan értékeli Marco Rossi teljesítményét? Mit gondol az UEFA Magyarországra kiszabott büntetéséről? Milyen irányba fog elmozdulni az európai labdarúgás? A Magyar Labdarúgó Szövetség elnökével, az UEFA alelnökével a tizenhatodik foci-Eb-t értékeltük. 

– fogalmaz interjúnkban az UEFA-büntetés kapcsán az MLSZ-elnök. 

Európa legnagyobb futballünnepét majdnem sikerült az önös politikai érdekek mocsarába fullasztani” – írja vezércikkünkben, az Első karakterben Constantinovits Milán, aki szerint mi egy olyan közösségben hiszünk, amely nem adja fel kulturális identitását a sokszínűség és a parttalan tolerancia jegyében.

Közélet

Adóemeléssel és megszorításokkal is járnának Karácsony Gergely minap ismertetett, „kevés önálló szellemi fáradozást” sejtető gazdasági elképzelései az általunk megkérdezett elemző szerint. Közben a főpolgármester azon is dolgozik, hogy újabb pártszövetséggel ellensúlyozza a Gyurcsány-féle dominanciát – megnéztük, mit tervez a miniszterelnök-jelöltnek készülő főpolgármester.

– mondja lapunknak Nagy Attila Tibor politikai elemző.

Július végéig lehet jelölni a Nők Magyarországért Díjra azokat a hölgyeket, akik a járvány alatt kiemelkedő munkát végeztek a szakmájukban. Két tavalyi díjazottal a hivatásról, Novák Katalin miniszterrel pedig a gondoskodás megbecsültségéről beszélgettünk. 

Miért nem szabad a konzervatívoknak lemondaniuk a nagyvárosokról? Kiderül Fekete Dávid, az MCC győri képviselet-vezetőjének írásából.

Lánczi András filozófus publicisztikájában a csöndes többség politikai jelentőségéről ír.

– hívja fel a figyelmet.

Knopf Alexandra, az Alapjogokért Központ igazgatóhelyettese írásában a magyar baloldal ígéreteit és a valóságot állítja szembe egymással. 

Külhon & Külföld

Külhon rovatunkban a harminc éve kirobbant délszláv háborúra emlékezünk.

„A nyolcvanas években mindenki érezte a saját bőrén is, hogy hatalmas a baj, mindenekelőtt  gazdasági téren” – mondja lapunknak Losoncz Márk újvidéki filozófus. 

Ahogy annak idején a Szovjetunió, az Egyesült Államok is beleragadt egy költséges és megnyerhetetlen háborúba Afganisztánban. Külföld rovatunkban mérlegre tettük az eredményeket és a kudarcokat. 

– olvasható összeállításunkban.

Donald Tusk hét brüsszeli év után fehér lovon tér vissza a belpolitikába – de a kormányt jobboldalról leváltani kívánó erőkből sincs hiány. Megnéztük, hogyan rendeződik újra a lengyel politika a választási ciklus közepén.

„A történelmi nagyhatalmak, Németország és Franciaország arra akarják használni az EU-t, hogy nagyhatalmak maradhassanak. Nem fog működni" – olvasható Boris Kálnoky, az MCC Média Iskolájának vezetőjének írásában. 

Precedens & Makronóm

– fogalmaz Hurst Hannum, a Tufts University nemzetközi jogi professzora, akivel Precedens rovatunkban olvashatnak interjút.

Miért választ az LMBTQ-mozgalom tautológiákat a mottójául? Orbán Balázs miniszterhelyettes publicisztikájában járja körül a témát.

Kartellgyanú, rejtélyes áremelkedés, áruhiány – utánajártunk, mi okozza Magyarországon a soha nem látott mértékű építőanyag-drágulást, s hogy mire lehet elég a bejelentett kormányzati közbelépés.

Sport

Sport rovatunkban az Eb-t értékeltük: felidéztük a magyar válogatott legnagyobb pillanatait, és megnéztük, hogy Marco Rossi csapata honnan jutott el a mostani teljesítményéig. Emellett az Eb-finálét is kielemeztük. 

Meta, Élet, Utolsó figyelmeztetés

„Minél okosabb valaki, annál nehezebben változtat a nézetein, mert villámgyorsan felismeri és kizárja tudatából a véleményétől eltérő információkat, pedig a rugalmasság a konzisztenciánál fontosabb a sikerhez" – vallja Adam Grant, egy bűvészből lett szervezetpszichológus, akinek könyvét Böszörményi Nagy Gergely ajánlja. 

A Feminens oldalán Sass Flórára, a Székelyföldről induló brit felfedezőnőre emlékezünk.

Tudomány kisrovatunkban a vadlovakról olvashatnak.

– olvasható Isky Annamária jegyzetében.

Június végén adták át a borsi Rákóczi-várkastély felújított épületét. A reneszánsz épület restaurálása a szakemberek szerint az évszázad felvidéki felújítása, az épületben a Mome kreatív csapata által megálmodott, nagyszabású, interaktív Rákóczi és kora című kiállítás várja a látogatókat. Élet rovatunkban a határainkon túli magyar műemlékek megtalálásával és felújításával foglalkozó Teleki László Alapítvány igazgatójával, Diószegi Lászlóval beszélgettünk.

„A műemléki felújítás mellett ki kellett találnunk azt is, hogy biztosíthatjuk a fenntarthatóságát mindannak az infrastruktúrának, amit kiépítünk” – olvasható interjúnkban.

Az Élet rovatban a Regejáró Misztrál fesztivált és a Szinopszis című tárlatot ajánljuk. A tárcát ezúttal Csender Levente írta.

A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Rajcsányi Gellért, a Mandiner.hu főszerkesztője ír arról, hogy itt, Magyarországon, illetve Közép-­ és Kelet­-Európában miért nem kérnek sokan a szivárványos világból.

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!