Októberben nagysikerű online konferenciával vette kezdetét a TEDxDanubia hazai klímavédelmi programsorozata, melyhez példaértékű médiaösszefogás is társult. Az ingyenesen elérhető, húzónevekben és témákban bővelkedő online esemény egy hónapokon átívelő kezdeményezés indításául szolgált, amelyre felfűzve most további izgalmas programok következnek. A klímaválság megértését támogató videóversenyhez Stefanovics Angéla (Anzselika Habpatron), Osbáth Norbert (Pamkutya), Szabó Simon színész-filmrendező, és még több ismert arc is kapcsolódott.
A visszaszámlálás elkezdődött, nincs már több időnk!
Az őszi online esemény csak kezdete volt a hónapokon át tartó, klímaváltozás ellen indított programsorozatnak, mely 2021. május 21-én élő TEDx konferenciában teljesedik ki. A TEDxDanubia egyik legnépszerűbb programjával az egyéni felelősségvállalásra hívja fel a figyelmet, és arra, miért fontos az, hogy meg is értsük a körülöttünk zajló folyamatokat, és tegyünk is ellenük, ne csak “sodródjunk az árral”. Az emberiség közös jövőjének és gyermekeink boldogulásának szempontjából ugyanis minden apró, egyéni tett, cselekedet számít!
Egy videóverseny közérthetőség jegyében
Az “XPLN powered by E.ON” néven indított videóverseny olyan célcsoportra koncentrál, ami talán a legérzékenyebb a digitális világra, ezáltal a legrugalmasabban, kendőzetlenül tudnak beszélni a problámáról, és annak okairól, megoldásairól. Olyan pályázatokat várnak november 30-ig, melyek a klímaváltozást, vagy annak egy-egy jelenségét, következményét magyarázzák meg rövid, minimum 30, maximum 180 másodperces videóban. Bárki pályázhat, hiszen a megoldás közös ügyünk. Miért? Mert a Mi családunk és gyermekeink jövője a tét!
A pályázati kampányhoz több ismert videós arc is csatlakozott, mint például a legtöbb feliratkozóval büszkélkedő magyar YouTube csatorna, a “Pamkutya” videósa, Osbáth Norbert, és Stefanovics Angéla, aki “Anzselika Habpatron” néven publikál videókat a YouTube-on. Valahogy az úgy van, hogy ha egy közkedvelt ember tesz valamiért, akkor mi is elgondolkozunk azon, hogyan tudunk változtatni.