Ez nem „cserbenhagyásos evangelizáció” – interjú a Ferenc pápa nevét viselő kávézó alapítóival
„Isten sosem fárad bele a megbocsátásba” – ha csak annyit ér el a Café Francesco, hogy ez a falára írt üzenet bevésődik a szívekbe, már megérte.
A legdurvább időszak a Ceaușescu-diktatúra volt a moldvai magyarok életében, amikor egyszerre támadta őket a szélsőséges román nacionalizmus és a kommunizmus.
Alig ismert helyre indultunk augusztus közepén a győri bencések szervezésében: Kacsikára (román nevén Cacica). Ha nem hallott még a helyről, ne lepődjön meg. Én sem hallottam. Kacsika a Kárpátok külső láncolatának tövében van, Bukovinában. Nagyboldogasszonykor, azaz augusztus 15-én van a búcsúja. A település lengyel bányászvároska volt, a sóbányász lengyelek pedig a huszadik század elején templomot építettek, és elkészíttették bele a częstochowai Fekete Madonna kegykép másolatát. A kacsikai kegykép „kapóra jött” a moldvai katolikusoknak is, a csángóknak. Moldvában, azaz Romániának az egykor a Moldvai Fejedelemséghez tartozó részén ma háromszázezer katolikus él. Többségük román identitású, de túlnyomó részük magyar eredetű, hiszen a Magyar Királyság a 13. századtól kezdve telepített ki magyarokat Moldvába határvédelmi céllal.