Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Palkovics László lemondása után Lantos Csaba konzervatív beállítottságú üzletember veszi kezébe miniszterként az energiaügyeket, a megszűnő ipari minisztérium egyéb feladatköreit pedig szétosztották a kabinetben. Lázár Jánosnak, Nagy Mártonnak és Csák Jánosnak is bővült a portfóliója.
Kacsoh Dániel írása a Mandiner hetilapban.
Az Orbán-kabinetek történetében nem túl gyakori, ám korántsem példa nélküli kormányátalakítás első lépése egy miniszteri lemondás volt. Érdemes felidézni: Palkovics László távozási szándékáról nem először lehetett most hallani, igaz, tavaly januárban a tárcavezető ezt határozottan cáfolta. A miniszter akkor lapunknak adott interjújában leszögezte: „abban biztosan nem leszek partner, hogy bárki légből kapott találgatásokkal bomlassza a magyar kormány egységességét”. Palkovics a választás után is kormánytag maradt, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyett a némileg átalakított portfóliójú Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) vezetését kapta feladatul. Fontos változás volt, hogy miután a Kásler Miklós idején meggyengülő Emberi Erőforrások Minisztériumától „megszerezte” a felsőoktatás igazgatását, a tavaszi változásokat követően a teljes ágazat a Csák János vezette Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz került.
Majd november elején kiszivárgott sajtóinformációk szerint Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter javaslatára Orbán Viktor egy önálló energiaügyi tárca létrehozásáról döntött, ám azt már Palkovics László nem vállalta, hogy a jövőben egy „karcsúsított minisztériumot vezessen”. Alighanem mindennek tudható be, hogy a lemondás ténye már a bejelentést megelőző héten kiszivárgott, mégpedig a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület Facebook-oldala által. Ezt a szakmai szervezetet jóval korábban, 2010 előtt még az a Vitézy Dávid vezette, aki a Budapesti Közlekedési Központ és egyéb megbízatások után idén Palkovics mellett kötött ki államtitkárként. Miután a lemondás tényét november 14-én hivatalosan is megerősítette Gulyás Gergely kancelláriaminiszter, egyúttal az is eldőlt, hogy a közlekedés ügye a TIM-től a Lázár János által vezetett tárcához került, Vitézy is bejelentette lemondását.